Pokój dla nastolatka
Canva.com

Pokój dla nastolatka. Jak urządzić przestrzeń modnie i funkcjonalnie?

Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować pokój dla nastolatków, powinieneś wiedzieć, że opcje w tej kwestii są coraz bardziej atrakcyjne. Przede wszystkim przy planowaniu przestrzeni musimy wziąć pod uwagę ich gusta i potrzeby, jednak istnieją podstawowe wytyczne, które warto znać.
Reklama

Szanuj ich gusta.

Gusta nastolatków są zazwyczaj bardzo zróżnicowane, dlatego musimy postarać się o odpowiednią atmosferę, w której będą czuli się komfortowo. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że sypialnie młodych ludzi to miejsca, w których spędzają dużą część swojego dnia. Mają tendencję do zamykania się na wiele godzin ze znajomymi i spędzają dużo czasu na nauce lub słuchaniu muzyki (pod tym względem dobrze jest zadbać o dobrą izolację akustyczną pokoju, aby nie przeszkadzać pozostałym mieszkańcom domu).

Rozgraniczenie przestrzeni.

Pokój dla nastolatka
Canva.com
Reklama

Bardzo ważne będzie, aby przestrzeń była podzielona na sektory i jak najlepiej zorganizowana. Następnie musimy określić strefy (takie jak odpoczynku, nauki, pracy, czytania itp.), wyznaczając je za pomocą spadków, mebli lub przegród. Jeśli przestrzeń jest bardzo mała, takie strefy można stworzyć przy pomocy odpowiednich mebli i odrobiny wyobraźni. Ważne, aby czuli się swobodnie, bo to przyczyni się do ich rozwoju osobistego.

Uwaga na oświetlenie i kolory.

Odpowiedni będzie jasny wystrój i słusznie jest umieścić miejsce do nauki w pobliżu źródła naturalnego światła. Jeśli chodzi o materiały, to obecnie bardzo modne są nowoczesne meble ze stali lub akrylu, choć możemy też zdecydować się na tradycyjne drewno. Kolory mają ogromny wpływ na nastroje ludzi, dlatego pozwól dziecku wybrać kolor ścian, a Ty możesz zająć się połączeniem pozostałych mebli.

Z drugiej strony istotna jest przestrzeń i konieczne jest, aby było kilka półek, bibliotek, szafek i szuflad do przechowywania rzeczy. Pomoże to w utrzymaniu porządku, ponieważ pokoje naszych dzieci mają tendencję do bycia bardzo chaotycznymi. Staraj się nie ingerować w ich gusta i dostosuj się do ich wyborów. W ten sposób można wspólnie osiągnąć doskonałe rezultaty.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama