Mężczyzna i kobieta sprzątają mieszkanie
canva.com

Porządki w domach i sprzęty, które można wykorzystać

Porządki w domach należy wykonywać regularnie. Może nie każdy lubi wykonywać tego typu prace, ale jednak trzeba zadbać o czystą przestrzeń - chociażby dla własnego komfortu psychicznego. W obecnych czasach do porządkowania wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęty, które sprawiają, że działanie jest zdecydowanie łatwiejsze.
Reklama

Mycie okien

Mycie okien kojarzy się ze żmudnym zajęciem, które nie należy do ulubionych. Tym bardziej że należy zadbać o to, aby szklane powierzchnie nie miały żadnych smug, które wyglądają nieestetycznie. Do tego zadania należy zaangażować ogromną siłę fizyczną. Raz - trzeba okna umyć. Dwa - należy je wypolerować, aby żadne smugi nie szpeciły powierzchni. Pewnie już na samą myśl wielu osobom przechodzą ciarki po plecach.

Zamiast jednak tak męczyć się przy myciu całej stolarki okiennej (której w domach jednorodzinnych jest bardzo dużo), lepiej wybrać myjki do okien, które można obejrzeć na https://www.castorama.pl/utrzymanie-porzadku/urzadzenia-i-narzedzia-do-czyszczenia/myjki-do-okien-i-akcesoria.cat. Są to funkcjonalne i praktyczne narzędzia, które sprawiają, że mycie staje się nie tylko szybsze, ale także znacznie przyjemniejsze.

Reklama

Do tego nikt nie będzie musiał spędzać dużej ilości czasu na polerowaniu powierzchni szklanej.

Wśród zalet posiadania takiego urządzenia wymienić można:

  • kompaktowy rozmiar, więc nikt nie będzie miał problemu z przechowywaniem;
  • bezprzewodowe, więc mycia okien nie trzeba uzależniać od obecności prądu;
  • czysta powierzchnia szklana bez smug oraz zacieków;
  • możliwość wyczyszczenia wszystkich szklanych powierzchni w domach, nie tylko jeżeli chodzi o okna;
  • można czyścić powierzchnie szklane w pionie oraz w poziomie;
  • wyposażone są w różne ssawki, więc będzie możliwość wyczyszczenia nimi nawet trudno dostępnych miejsc;
  • na ogół wyposażone są w dodatkowe lance, dzięki czemu istnieje możliwość wyczyszczenia naprawdę wysokich okien.

Czyste podłogi w każdym domu

Klejące się podłogi - już samo to stwierdzenie nie brzmi dobrze. Gorzej, jeżeli faktycznie w domach ma się do czynienia z taką sytuacją. Chociażby nie wiadomo jak człowiek się starał, problem z podłogą będzie nawracał. W końcu jest to naturalna kolej rzeczy, której nie da się wystrzec.

Do czyszczenia podłóg przydadzą się klasyczne mopy z wiadrami, które można obejrzeć na https://www.castorama.pl/utrzymanie-porzadku/urzadzenia-i-narzedzia-do-czyszczenia/mopy-i-wiadra.cat. Właściwie to można powiedzieć, że ma się do czynienia z wszechstronnym narzędziem, które będzie można wykorzystać do czyszczenia różnych powierzchni.

Reklama

Nie tylko płytek, ale także paneli i podłóg drewnianych. Przy czym w tym ostatnim przypadku należy pamiętać o tym, aby powierzchni nie zalać nadmierną ilością wody, ponieważ może to obniżyć stan techniczny podłogi. Na szczęście, nowoczesne mopy, które wyposażone mogą być m.in. w spryskiwacz, zapobiegają tej właśnie sytuacji.

Jak zadbać o własny komin?

Mówi się, że posiadanie własnego domu to radość. To fakt. Jednak nie można zapomnieć o tym, że to także większa ilość obowiązków, która obejmuje m.in. prace związane z kominem. Regularne czyszczenie komina to obowiązek każdego właściciela takiego budynku. Narzędzia, które będzie można do tego wykorzystać, można znaleźć na stronie https://www.castorama.pl/ogrzewanie/czyszczenie-i-konserwacja/czyszczenie-komina.cat.

Regularne czyszczenie komina to bardzo ważna rzecz, której nie można bagatelizować. Jest to związane m.in. z zapewnienie większego poziomu bezpieczeństwa. Przynajmniej będzie można zyskać pewność, że komin się nie zatyka, a spaliny nie będą przedostawały się na część mieszkalną. Nie można także zapomnieć o tym, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, komin należy czyścić przynajmniej raz na kwartał. W głównej jednak mierze należy pomyśleć o sobie, jak również swoich bliskich. Spaliny będą wpływać na pogorszenie się jakości powietrza w domach. Co za tym dalej idzie, z czasem może również pogarszać się zdrowie każdego członka rodziny, a do tego układ oddechowy będzie osłabiony.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama