Białe pranie suszy się na sznurku na świeżym powietrzu.
Canva

Pranie białych rzeczy — dzięki temu nie będą szarzeć!

Twoje białe ubrania, firanki, ręczniki lub pościel zaczynają robić się szare? Sprawdź, co możesz zrobić, żeby temu zapobiec! Pranie białych rzeczy jest proste, świetnie sprawdzają się domowe sposoby!
Reklama

Pranie białych rzeczy — po pierwsze: segreguj!

Tu nie ma taryfy ulgowej! Jeśli chcesz zachować piękny, biały kolor, musisz rozdzielić pranie na kolorowe, ciemne i białe. Białe rzeczy nie mogą być łączne z żadnym kolorem, nawet delikatnym i jasnym.

Ogranicz płyn do płukania

Chociaż odpowiednio dobrany płyn do płukania zapewnia piękny zapach i miękką tkaninę — jego namiar szkodzi, na materiale, tworzy się szary osad.

.

Pranie białych rzeczy — wypróbuj kwasek cytrynowy

Kwasek musisz rozrobić w wodzie. W tak przygotowanej mieszance wymocz porządnie ubrania przed praniem. Jeśli nie masz na to czasu, inną opcją jest nasypanie kwasku do komory na proszek i włącznie zwykłego prania.

Zamiast kwasku mona też użyć soku z cytryny.

Białe pranie wisi na sznurku na niebieskiem tle.
Canva

Temperatura ma znaczenie

Wstawiając pranie, upewnij się, że jego temperatura jest taka, jak zostało napisane na metce. Zbyt ciepła lub za zimna woda ma również wpływ na szarzenie ubrań.

Pranie białych rzeczy a... biały ocet!

Tu procedura jest podobna. Płyn należy wlać do komory przeznaczonej na proszek i wstawić pranie. Ile octu trzeba dodać? Mniej więcej 0,5 szklanki.

Unikaj brudu!

Co to znaczy? Po praniu ciemnych ubrań musisz zawsze przepłukać pralkę. Pilnuj też, żeby nie wrzucać brudnych skarpetek razem z resztą odzieży do prania. Dlaczego? Niestety brud może spowodować, że reszta rzeczy zszarzeje.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama