Nauczycielka z dziećmi w szkole.
Canva

Prezent dla nauczyciela na koniec roku — 9 sprawdzonych pomysłów!

Koniec roku szkolnego już za pasem. Istnieje tradycja, dawania upominków nauczycielom z tej okazji. Jakie prezent dla nauczyciela na koniec roku będzie najlepszy? To musi być coś wyjątkowego, a jednocześnie nie powinno być zbyt drogie, żeby nie stawiać nauczyciela w niezręczniej sytuacji. Zobacz, co się sprawdzi w takiej sytuacji!
Reklama

Prezent dla nauczyciela na koniec roku — o czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim upominek musi być dopasowany do osoby obdarowanej. Jeśli ktoś pije herbatę, nie ma sensu dawać takiej osobie kawy. Kubek dla kogoś, kto ma swoje ulubione naczynie, też nie jest najlepszym pomysłem.

Prezent nie powinien być zbyt kosztowny, bo dla nauczyciela może to być krępujące, nie powinien on przyjmować takich rzeczy.

Prezent dla nauczyciela na koniec roku, zapakowany w fioletowe pudełko.
Canva

Prezent dla nauczyciela na koniec roku — lista 9 upominków

Reklama

Z poniższych propozycji spokojnie można wybrać coś, co ucieszy nauczyciela. Bez problemu dostanie się te rzeczy w wersji tańszej, jak i droższej, na przykład personalizowanej.

  1. Kubek termiczny — gadżet bardzo przydany w pracy nauczyciela. Dzięki temu będzie mógł się on napić zawsze ciepłej kawy lub herbaty.
  2. Butelka na wodę — może być zarówno w wersji filtrującej, jak i normalna. Częste picie wody i nawilżanie gardła jest bardzo ważne w pracy nauczyciela.
  3. Organizer lub kalendarz nauczyciela — oczywiście w przypadku kalendarza, musi być on na następny rok szkolny. Tako organizer czy notes pozwala uporządkować dużo spraw i ułatwia życie.
  4. Torba na książki i notatki — nauczyciele mają zawsze ze sobą mnóstwo rzeczy, dzięki takiej torbie będzie im łatwej się przemieszczać. Na materiale może być jakiś personalizowany lub śmieszny napis.
  5. Personalizowany długopis — taki drobiazg zawsze się przyda, a przy okazji będzie pamiątką.
  6. Kwiatek w personalizowanej doniczce — doniczka może mieć też po prostu jakiś ciekawy napis.
  7. Czekoladki — klasyk, za to zawsze się sprawdza. Nawet jeśli obdarowana osoba nie przepada za słodyczami, to będzie miała czym poczęstować innych.
  8. Zestaw kawy lub herbaty — to bardzo praktyczny prezent, a jednocześnie będzie się pięknie prezentować.
  9. Lunch box — oczywiście pudełko musi wyglądać wyjątkowo i być porządnie wykonane. Dobrze, gdyby znajdował się na nim jakiś ciekawy napis czy rysunek.
Prezent dla nauczyciela na koniec roku, zapakowany w białe pudełko.
Canva

Prezent dla nauczyciela na koniec roku — czego nie dawać

Niezbyt dobrym pomysłem są kosmetyki do kąpieli czy ubrania. Nie wypada dawać alkoholu (czekoladki z procentami to też średnie rozwiązanie). Absolutnie nie wolno dawać bonów prezentowych czy pieniędzy!

Cięte kwiaty są zawsze mile widziane, warto jednak pamiętać, że w tym dniu nauczyciel i tak dostanie ich mnóstwo.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama