Przesolona zupa
Canva.com

Przesoliłaś zupę? Sprawdź, czy możesz ją uratować

Przesolenie potrawy może się zdarzyć każdemu. Wystarczy za bardzo przechylić solniczkę, można to również zrobić przez rozkojarzenie i posolić danie 2 razy, dobrać złe proporcje, czy w jakikolwiek inny sposób coś przesolić.
Reklama

Czy przesolone potrawy trzeba wyrzucać?

Przesolona zupa
Canva.com

Na szczęście nie, ponieważ jest wiele sposobów na uratowanie takiego dania. Jedną z takich metod jest surowy ziemniak, który wyciąga sól z potraw. Ziemniaka ze skórą lub obranego należy wrzucić na około 10 minut do potrawy, a potem wyciągnąć, co powinno zredukować słoność potrawy.

Zamiast ziemniaka można dodać ryż. Woreczek z ryżem wrzucić na 10 minut do słonego dania, a potem wyjąć. Kolejna metoda to dodanie wody, mleka lub jogurtu. Woda często nie jest preferowana, bo chociaż zredukuje słoność, to sprawi, że potrawa będzie wodnista.

Reklama

Lepszym rozwiązaniem może być dodanie np. do sosu mleka, śmietany lub jogurtu.

Do sosu i niektórych zup dobrze jest dodać zmiksowane warzywa, które „naprawią” przesolona potrawę.

Przesolone potrawy

Jak widać przesolona potrawa, to nie tragedia i można ją doprowadzić do jadalnego stanu. Często pierwszym odruchem jest złość i chęć wyrzucenia wszystkiego, ale jest to krok zbędny, ponieważ każde danie można naprawić i wcale nie trzeba być wybitnym kucharzem. Każda osoba umiejąca ugotować podstawowe dania spokojnie poradzi sobie z naprawą przesolonych potraw.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama