Pokrojona w plastry biała cebula
pexels.com

Ratunek dla wypadających włosów. Wykorzystaj moc cebuli

Borykasz się z problemem wypadających włosów? To bardzo częste jesienią oraz wiosną. Na szczęście są skuteczne sposoby, aby się z tym uporać. Wykorzystaj do tego... cebulę!
Reklama

Cebula na wypadające włosy

Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Nie da się jednak ukryć, że pomimo swojego ostrego, nieprzyjemnego zapachu, cebula jest prawdziwą bombą witaminową. Warto ją regularnie spożywać, ale również używać w pielęgnacji włosów. Wzmacnia cebulki, a także ma działanie antybakteryjne. Ponadto wpływa również korzystnie na regulację wydzielania sebum przez skalp, dzięki czemu może zniwelować przetłuszczanie się włosów. Jest to zatem idealny wybór dla osób, które borykają się z problemem wypadających włosów.

Cztery cebule w białej misce
pexels.com

Maseczka z cebuli

Dużą popularnością cieszy się maseczka z cebuli. Przygotowuje się ją z soku zmieszanego z dowolnym olejkiem. Możesz do tego celu użyć oleju kokosowego, rycynowego czy arganowego.

Reklama

Tak naprawdę wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Warto na pewno go dobrać do porowatości pukli.

Taką mieszankę nałóż na całe włosy, a następnie owiń je folią oraz ręcznikiem. Po około godzinie wymyj włosy. Maseczkę warto nakładać regularnie, przynajmniej raz w tygodniu.

Wcierka z cebuli

Wcierka z cebuli jest łatwa w pozyskaniu i użyciu. Wystarczy, że przy pomocy soku z cebuli będziesz regularnie masować skórę głowy. Pozostaw go na skalpie przez około trzydzieści minut, a następnie umyj pukle. Pamiętaj o tym, że w tym przypadku bardzo ważna jest regularność! Stosuj wcierkę przynajmniej trzy razy w tygodniu, a szybko zauważysz wysyp nowych włosków, a stare będą mocniejsze.

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama