Salon ze szmaragdową ścianą, zieloną szafką i fotelami
Canva

Salon w zieleni. Urządzamy pokój w najmodniejszym kolorze 2022 roku!

Roślinna zieleń to bez żadnych wątpliwości najmodniejszy kolor tego roku. Na topie są wszystkie odcienie – nasycony szmaragd, rozbielona szałwia, stateczna oliwka, zadziorna mięta czy pełna energii zieleń trawiasta. Sprawdź, w jaki sposób wprowadzić zielony kolor do swojego salonu i odśwież jego aranżację nim nadejdzie wiosna!
Reklama

Zieleń na ścianach – farby i tapety

Zielone ściany wydają się być dosyć radykalnym rozwiązaniem, jednak bez obaw – w tym wypadku projektanci lansują głównie spokojne, kojące odcienie zieleni. Nazwy najmodniejszych farb ściennych mówią same za siebie:

  • Evergreen Fog (Zimozielona mgła) marki Sherwin-Williams;
  • Olive Sprig (Gałązka oliwna) marki PPG;
  • October Mist (Październikowa mgiełka) marki Benjamin Moore;
  • Breezeaway (Powiew) marki Behr.
Pokój z zieloną ścianą, zielone kafelki-wachlarze
1. instagram.com/sfmeble.pl; 2. instagram.com/plndesignpl

Zieleń na ścianach to nie tylko farba, ale również płytki i tapety. Za pomocą okładziny o nasyconej barwie możesz wyróżnić jedną ze ścian, tworząc zdecydowany akcent dekoracyjny. Na tle zieleni dobrze zaprezentują się drewniane meble w karmelowym lub nieco rdzawym odcieniu, kremowe, szare i beżowe tapicerki oraz dekoracje w kolorze złotym.

Wypoczynek wśród zieleni, czyli modna sofa

Jeśli niekoniecznie chcesz przemalowywać ściany, zieleń możesz wprowadzić jako kolor tapicerki kanapy. Sofa do salonu w tym sezonie powinna wyróżniać się interesującą formą – miękki organiczny kształt i welurowe pokrycie będzie strzałem w dziesiątkę.

Reklama

W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się sofy modułowe, których kształt można ciągle zmieniać.

Kolaż: szmaragdowa sofa w salonie, oliwkowa sofa w salonie
1. instagram.com/andtradition; 2. instagram.com/naboo_studio

Do modnej zielonej kanapy warto dobrać odpowiednie dodatki, które podkreślą barwę tapicerki. Poduszki dekoracyjne możesz dobrać według reguły monochromatycznej, łącząc po prostu mniej lub bardziej nasycone odcienie zielonego. Inny pomysł to ułożenie na kanapie poduszek mocno kontrastujących np. czerwonych, różowych albo pomarańczowych.

Reklama

Zieleń tu i tam, czyli mniejsze meble

Nowa kanapa to poważny zakup, na który nie zawsze znajdzie się czas i środki. Zielony kolor równie dobrze możesz wprowadzić za pomocą mniejszych mebli. W salonie zawsze przyda się wygodny fotel, ozdobne krzesło czy miękka pufa, na której można oprzeć nogi podczas oglądania filmu. Jeśli tego typu mebel ma być jedynym zielonym akcentem w salonie, zadbaj by był naprawdę interesujący.

Kolaż: salon z zielonym fotelem i stolikiem, fotel w kolorze szałwii
1. instagram.com/notoostudio; 2. instagram.com/selsey.pl

Odważniejsze osoby mogą też wprowadzić zieleń do salonu w formie malowanej szafki, dekoracyjnej konsoli czy stolika kawowego.

Kropla zieleni, czyli dodatki

Jeśli remont czy kompletna rearanżacja salonu nie wchodzi w grę, zawsze możesz wprowadzić modną zieleń pod postacią niewielkich dodatków. Lekkie zielone zasłony subtelnie odświeżą i unowocześnią wystrój wnętrza. Misy i wazony z zielonego, przejrzystego szkła czy ceramiki będą pięknie wyglądały pełne wiosennych kwiatów. Skoro o nich mowa: w modnym salonie po prostu nie może zabraknąć zielonych roślin w dekoracyjnych donicach.

Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama