Kobieta siedzi sama w Święta.
Canva

To nie muszą być samotne Święta! (Chyba, że właśnie tego potrzebujesz).

Święta i okres, który je poprzedza to szczególny czas. Ze wszystkich stron bombardują reklamy opowiadające o szczęściu rodzinnym i o tym, jak pięknie jest spędzać czas z bliskim. Co zrobić, jeśli ktoś nie ma z kim spędzić Wigilii czy Bożego Narodzenia?
Reklama

Samotne Święta — Co robić? Odpocząć!

Jeśli wiesz, że w tym roku nie będziesz mieć możliwości spędzenia czasu z bliskimi, pomyśl o tym, czy po prostu nie odpocząć. Skorzystaj z tego, że w tym czasie wszyscy są zajęci i nikt nie będzie zawracał Ci głowy.

Potrzebujesz towarzystwa? Może wolontariat?

Jeśli czujesz, że potrzebujesz towarzystwa ludzi w tym czasie, pomyśl o jakimś wolontariacie, albo o samotnych sąsiadach. Może warto świętować w ten sposób.

Samotne Święta — Co robić? Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Okazuje się, że sporo osób chętnie zaoferowałoby miejsce przy stole nawet komuś obcemu. Brzmi dobrze, prawda? Niestety nie jest to najbezpieczniejsza forma spędzania czasu. Nie umawiaj się z obcymi ludźmi z Internetu ani w swoim, ani w ich domu.

Kobieta w czapce mikołaja samotnie spędza Święta.
Canva

Bliscy to nie tylko rodzina

Reklama

A może ktoś z bliższych czy dalszych znajomych chciałby Cię ugościć. Bardzo dużo ludzi chętnie zaprosi innych do swojego domu w tym czasie.

A może to Ty zorganizujesz coś dla ludzi, którzy są sami w tym okresie?

Samotne Święta — Co robić? A może wyjazd?

Jeśli nie masz na Wigilię i Boże Narodzenie żadnych planów, ale masz wolne, to dobrym pomysłem jest wyjazd. Jest zaskakująco dużo ofert turystycznych na ten czas.

Chcesz spędzić samotnie Święta sama/sam? Masz do tego prawo, ale pamiętaj...

Jeśli tylko tego potrzebujesz i czujesz, że przytłacza Cię wigilijna atmosfera, to możesz zrezygnować ze spędzenia tego czasu z innymi ludźmi. Pamiętaj jednak, że bliskim może być przykro. I mają do tego prawo, tak samo, jak Ty masz prawo spędzić ten czas bez nich.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama