Kręcone włosy
Canva.com

Skuteczne sposoby na trwałe loki. Jak zrobić doskonałą fryzurę w kilka minut?

Ważny tu jest rodzaj włosów, metoda stylizacji i utrwalanie. Należy wiedzieć, że włosy cienkie i podatne na układanie najlepiej jest modelować na wałkach lub papilotach. Znów te grube i niepodatne lepiej układać lokówką lub prostownicą.
Reklama

Trzeba wiedzieć, że najtrwalszy skręt dają wałki o mniejszej średnicy i papiloty. Nakręcajmy je na włosy jeszcze wilgotne i dobrze rozczesane, zawsze po wgnieceniu pianki lub użyciu lotionu. Dobrze nakręcajmy koniec pasemka, bowiem najszybciej traci skręt. Pasma zakręcone na wałki lub papiloty muszą idealnie wyschnąć. Możemy je dosuszyć suszarką, ale zanim je zdejmiemy, poczekajmy do momentu, aż włosy ostygną. Po zdjęciu rozburzmy je dłońmi i polakierujmy, ale od spodu, unosząc pasemka.

Jak zrobić trwałe loki?

Jak wybrać odpowiednią dla siebie fryzurę na ślub?

Należy wiedzieć, że wielu fryzjerów uważa, że najtrwalsze loki z lokówki czy prostownicy uzyskamy na włosach umytych dzień wcześniej, chyba że pasma szybko stracą świeżość.

Reklama

Przed układaniem rozczeszmy je i spryskajmy kosmetykiem termoochronnym. Podepnijmy górną partię włosów i zacznijmy skręcanie lokówką lub prostownicą od pasemek ze spodu. Każde skręcone, rozgrzane pasemko podepnijmy klipsem, poczekajmy aż wszystkie ostygną i uwolnijmy skręt. Każdy skręt unieśmy i spryskajmy od spodu lakierem, najlepiej w atomizerze.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama