Kobieta w pracy: jak dobrać fryzurę? – 4 rady

Kobieta w pracy: jak dobrać fryzurę? – 4 rady

Dobór fryzury do pracy może być uzależniony od wielu czynników. Podpowiemy jakie są to czynniki, na co wpływają i jak należy czesać się odpowiednio do różnych stanowisk oraz zajmowanych pozycji. Dobry wygląd w pracy to podstawa, szczególnie jeśli pracujemy na stanowisku, na którym mamy częsty kontakt z klientem.Nasz wizerunek to wtedy wizerunek całej firmy. Zostajemy oceniani, a firma zostaje oceniona razem z nami.
Dlatego szczególnie zwraca się uwagę na dobrą prezencję sprzedawców, hostess czy pracowników zaangażowanych w pracę z wybranym klientem. Zapraszamy również do przeczytania kolejnego artykułu z serii „Kobieta w pracy” dotyczącego rodzajów makijażu.

1. Określ rodzaj swoich włosów

Inne fryzury będą pasować włosom krótkim, długim i półdługim. Mając krótko obcięte włosy, szczególnie ładnie stylizowane, nie będziesz musiała dużo natrudzić się aby wyczarować odpowiednią fryzurę do pracy. Panie z długimi włosami mogą mieć trochę większy problem, dla nich jednak zarezerwowane są wszelakie koki, warkocze i kitki.

2. Zastanów się nad swoją pozycją

Jeśli pracujesz w banku czy biurze oczywiście będzie obowiązywać Cię pewien dress code, który dotyczy również sposobu w jaki robisz makijaż czy czeszesz się na co dzień. W tych branżach będą dominować koki, upięcia, warkocze oraz wszelakie fryzury, które nie wymagają w ciągu dnia wielu poprawek oraz pokazują, że jesteś nowoczesną i pewną siebie kobietą sukcesu. Jeśli pracujesz jako sprzedawczyni, lub nie masz kontaktu z klientem w swojej codziennej pracy będziesz mogła czesać się trochę bardziej „na luzie”. Tutaj dopuszczalne są już rozpuszczone, długie włosy oraz eksperymentowanie z dodatkami do włosów.

3. Nie przesadzaj z dodatkami

W pracy staraj się być raczej subtelna i schludna. Nie przesadzaj z dodatkami do włosów. Włosy wiąż czarnymi lub jasnymi gumkami w zależności od ich koloru. Nie używaj spinek, nie farbuj się na kolorowe pasemka. Postaraj się pozostać jak najbardziej naturalna.

4. Codziennie dbaj o swoje włosy

Największym atutem Twojego wyglądu będą zadbane i cudownie lśniące włosy. Unikaj włosów przetłuszczonych i potarganych, zawsze dbaj o to by dobrze wyglądać. W tym celu możesz zakupić specjalne szampony i odżywki do swojego rodzaju włosów. Pasma włosów możesz również układać do pracy na szczotce czy prostownicy, by jeszcze bardziej je wygładzić i zapewnić sobie komfort na cały dzień.
Udostępnij artykuł