sok z aronii
canva.com

Sok z aronii. Trik na pozbycie się gorzkiego smaku owoców

Owoce aronii, choć pełne cennych składników, zaraz po zerwaniu mogą być nieprzyjemne w smaku z powodu silnej goryczki. Jednak istnieje sprawdzony sposób na pozbycie się tej niemiłej cechy, który umożliwia przyrządzenie pysznych przetworów, takich jak sok z aronii.
Reklama

Dodaj trochę cukru

Miłośnicy przetworów z aronii wskazują, że dodanie nieco cukru to skuteczny sposób na złagodzenie cierpkiego smaku. Jednak należy pamiętać, że nie jest to metoda przeznaczona dla cukrzyków czy osób, które zwracają uwagę na ilość spożywanego cukru.

Zamroż aronię przed przetworzeniem

Znacznie lepszym i bardziej uniwersalnym sposobem jest zamrożenie owoców aronii przed przetworzeniem. Wystarczy na kilka dni umieścić owoce w zamrażalniku, by schłodziły się w minusowej temperaturze. To proste działanie pozwoli na pozbycie się cierpkiego smaku, nie tracąc przy tym cennych składników.

Wypróbuj ten sposób i ciesz się smakiem pysznego soku z aronii, który nie będzie obarczony nieprzyjemną cierpkością. To doskonały sposób na zachowanie wszystkich wartości odżywczych tych zdrowych owoców!

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama