Olej kokosowy
Canva.com

Ssanie oleju kokosowego. Słyszałaś o tej metodzie?

Niektóre metody dbania o zdrowie mogą wydawać się dziwne czy wręcz kontrowersyjne, ale jeśli tylko działają, warto z nich korzystać, nie przejmują się tym, co mówią o nich inni. Jedną z takich metod dla wielu osób będzie właśnie ssanie oleju.
Reklama

Co prawda o technice zrobiło się głośno już kilka lat temu, jednak wciąż warto do niej wracać, bo nadal nie każdy o niej słyszał, a każdy, kto interesuje się swoim zdrowiem (a zwłaszcza zdrowiem jamy ustnej), powinien ją poznać.

Kiedy ssać olej kokosowy?

Olej kokosowy wcale nie taki zdrowy jak się wydawało?

Olej najlepiej ssać z samego rana, na czczo, zanim jeszcze zje się chociażby mały kawałek kanapki albo napije się wody, kawy lub herbaty. Do ssania najczęściej wykorzystywany jest olej kokosowy i to od niego warto zacząć, bo jest on wyborem dość uniwersalnym.

Reklama

Produkt ten wykazuje się działaniem nawilżającym i zarazem przeciwzapalnym. Znakomicie działa na bakterie występujące w jamie ustnej, które po całej przespanej nocy nagromadzają się we wnętrzu jamy ustnej i są wręcz idealnie przygotowane do tego, by się ich pozbyć i wydalić je wraz z wyzutym olejem.

Oleju w żadnym wypadku się nie połyka. Nie wolno tego zrobić, albowiem efekt zabiegu może być wtedy odwrotny. Żucie powinno trwać przynajmniej jedną minutę, choć najlepszym udaje się utrzymać olej w ustach nawet i przez kilka minut, by zyskał on jeszcze więcej czasu do zadziałania. Następnie taką wyssaną masę trzeba po prostu wypluć, a jamę ustną można przepłukać zwykłą wodą. Technika jest bardzo skuteczna, gdy korzysta się z niej regularnie. Najlepiej zrobić z tego nawyk dbania o codzienną higienę, taki sam jak mycie zębów czy używanie nici dentystycznej.

Reklama

Czym zastąpić olej kokosowy?

Kokosowy olej przy tej metodzie jest stosowany zdecydowanie najczęściej, jednakże jeśli z jakiegoś powodu będzie się chciało go zastąpić czymś innym, bo np. smak czy aromat kokosowa spowszednieje albo komuś nie będzie on odpowiadać, innym świetnym preparatem okaże się olej lniany. Oleju lnianego używa się dokładnie tak samo. Ssanie oleju musi być regularne, aby miało wysoką skuteczność.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama