Mieszkanie w stylu skandynawskim w jasnych kolorach z jasnobrązową kanapą na środku
Materiał partnera

Styl skandynawski – czy nadal jest modny?

Proste, ale jednocześnie przytulne i dobrze przemyślane wnętrza były zdecydowanym hitem ubiegłej dekady. Ten styl doceniały osoby, które chciały stworzyć przyjemne i wygodne miejsce do życia dla siebie i swojej rodziny. Obecnie na rynku dostępnych jest także wiele innych rozwiązań aranżacyjnych. Czy styl skandynawski nadal będzie popularny?
Reklama

Jasne, przestronne wnętrza, które łatwo jest utrzymać w czystości bardzo szybko przypadły do gustu Polakom. Estetyka utrzymana w skandynawskiej aranżacji jest bardzo uniwersalna, a jednocześnie można ją modyfikować i dostosowywać do swoich potrzeb i preferencji. Dzięki temu jest to styl prosty, łatwy do uzyskania, ale zdecydowanie nie nudny. Co trzeba wiedzieć o trendach dotyczących stylu skandynawskiego?

Typowe meble

Aby uzyskać wnętrze w stylu skandynawskim, potrzebne są meble charakterystyczne dla takich aranżacji. Najpopularniejszym z nich jest fotel uszak, czyli wygodny mebel z wysokim oparciem, na charakterystycznych nóżkach, które dodają mu lekkości. Uszak może występować w różnych kolorach – zarówno w stonowanych barwach natury, jak i wyrazistych, przykuwających uwagę printach.

Reklama

Do foteli uszaków doskonale pasują kanapy utrzymane w podobnej stylistyce – o wygodnych, lekko zaokrąglonych kształtach oraz drewnianych, obłych nóżkach. Meblem, który kojarzymy ze stylem skandynawskim, jest też niezabudowany regał, który pełni jednocześnie funkcje praktyczne i dekoracyjne. Wystrój salonu dopełnia także mały stolik kawowy, najczęściej wykonany z drewna i lampa dająca przyjemne, ciepłe światło.

Style bazujące na skandynawskim

W ostatnim czasie styl skandynawski często wykorzystywany jest do tworzenia innych estetyk. Ciekawym i bardzo modnym połączeniem jest tzw. japandi. To mieszanka rozwiązań charakterystycznych dla wnętrz w stylu północnym oraz japońskiej, wschodniej estetyki.

Reklama

Uzyskany w ten sposób styl japandi zdobywa coraz większą popularność. Charakteryzuje go przede wszystkim wygoda, dlatego jednym z najważniejszych mebli jest fotel z podnóżkiem. Zestawia się go z miękką, wygodną kanapą oraz meblami wykonanymi z drewna, bambusa lub wikliny. Mile widziane są też dodatki z naturalnych materiałów – ceramiki, drewna, szkła czy kamienia. Fotele z podnóżkiem można także ozdobić poduszkami lub innymi tekstyliami w neutralnych kolorach.

Łączenie z innymi trendami

Ten styl jest na tyle uniwersalny, że świetnie komponuje się także z innymi trendami. Można się o tym przekonać, zaglądając tutaj: "Mieszkanie w stylu skandynawskim" - przekonaj się jak uzyskać ten efekt.

Reklama

Znakomicie ociepla surowe, loftowe wnętrza, nadając im przytulności i wygody. Jest także idealnym uzupełnieniem aranżacji folkowych i boho, gdzie nieco uspokoi wnętrze i doda elegancji.

Zalety stylu skandynawskiego

Na ogromną popularność stylu skandynawskiego składa się kilka czynników. Po pierwsze, są to aranżacje, w których przyjemnie się mieszka, ponieważ stanowią przyjazną i praktyczną przestrzeń. Szeroki wybór mebli sprawia, że stworzenie takiego wnętrza jest stosunkowo łatwe. Styl skandynawski nie wymaga też pomocy projektanta – taką aranżację stworzymy samodzielnie. Można więc prognozować, że styl skandynawski zostanie z nami jeszcze długo.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama