Krem na trądzik
Canva.com

Szukasz kremu na trądzik? Na etykiecie musi być TO

Dobry krem do cery trądzikowej musi mieć po prostu dobry skład. Oto, czego powinieneś w nim szukać, by później móc oczekiwać od niego efektywnego działania.
Reklama

W kremach przeciwtrądzikowych szukaj przede wszystkim kwasów - np. kwasu salicylowego albo kwasu glikolowego. Oba te związki mają zdolność do złuszczania martwego i połuszczonego naskórka, dlatego w pewnym sensie zmieniają go po prostu na ten zdrowszy. Doprowadzają do odsłonięcia głębszych warstw skóry, które są gładkie i wyzbyte z niedoskonałości. Kwasy potrafią też odblokowywać pory i dogłębnie je oczyszczać. Pamiętaj tylko, że jeśli zdecydujesz się na używanie produktów z kwasami, powinieneś dbać równocześnie o regularne i dokładne nawilżanie buzi.

Nadtlenek benzoilu

Drugi korzystny związek, który zawiera niemalże każdy apteczny krem przeciwtrądzikowy, to powszechnie znany nadtlenek benzoilu. Jest to bardzo silna substancja o potwierdzonym działaniu, która występuje właśnie w tych najmocniejszych i najlepiej działających preparatach przeciwtrądzikowych.

Reklama

Nadtlenek benzoilu doskonale oczyszcza skórę, ale jego poważnym minusem jest to, że może ją również podrażniać, podobnie zresztą jak kwasy, a może nawet i ciut bardziej. Uważaj więc na to, by nie stosować go w zbyt dużych ilościach i za wysokim stężeniu, zwłaszcza na początku. Jeśli mimo wszystko chcesz go na sobie przetestować, szukaj takich kremów przeciwtrądzikowych, w których zawartość nadtlenku benzoilu nie przekroczy wartości 2,5%.

Ostatnia rzecz - retinoidy.

W te substancje został już wzbogacony niejeden krem do cery trądzikowej. Retinoidy tworzą grupę zróżnicowanych substancji, z których niektóre mają silniejsze, a niektóre łagodniejsze i słabsze działanie. W obu przypadkach będą one jednak pomocne w pielęgnacji i leczeniu cery trądzikowej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama