Włosy zniszczone
Canva.com

Szybki triki na elektryzujące się włosy. Sprawdź je

Włosy nie przepadają za skrajnymi wartościami temperatury powietrza. Nie lubią się ani z silnym mrozem i wiatrem, ani też z agresywnym promieniowaniem słonecznym i upałem, dlatego zazwyczaj najgorszą kondycję i wygląd mają zimą i latem. Pod wpływem tych niekorzystnych warunków mogą zacząć się m.in. elektryzować. A jak sobie wtedy z nimi poradzić i jak umiejętnie je ujarzmiać? Co na elektryzujące włosy potrafi zadziałać najlepiej?
Reklama

Elektryzujących się włosów na pewno nie powinno się przesuszać.

Myjąc je, należy używać łagodnych i delikatnych szamponów, najlepiej tych naturalnych, bez substancji typu SLS, a do tego starać się wmasowywać produkt myjący głównie w skórę głowy, bo to ona ma być oczyszczana, podczas gdy włosy spokojnie można przemyć wyłącznie spływającą na nie pianą i będzie to dla nich absolutnie wystarczające. Szampony zawierające emolienty ponadto zdołają wstępnie nawilżyć pasma. Oczywiście po umyciu trzeba jeszcze sięgnąć po jakąś odżywkę, najlepiej tą do spłukiwania, która nawilży i dociąży włosy, ale ich nie przeciąży.

Odpowiednia pielęgnacja

Bardzo ważne jest to, by sięgać nie tylko po odpowiednie produkty pielęgnacyjne, ale i właściwie stylizacyjne kosmetyki na elektryzujące się włosy. Jeżeli chce się je nieco lepiej ułożyć i utworzyć z nich jakąś fryzurę albo bardziej wymyślne upięcie, warto spryskać je jakimś lekkim sprayem, rezygnując ze stosowania mocnego żelu albo pianek.

Reklama

Ponadto po wykończeniu fryzury zawsze należy utrwalić ją nieco większą ilością mocnego lakieru. Taki lakier przy okazji zabezpiecza włosy przed elektryzowaniem się, dlatego nie warto z niego rezygnować.

Sucha i zbyt ciepłe powietrze

Włosy mogą się również elektryzować pod wpływem suszenia ich gorącym nawiewem, dlatego lepiej zastąpić go chłodnym powietrzem i ogólnie rzecz biorąc postarać się ograniczyć częstotliwość korzystania z suszarki. Jeszcze gorszy wpływ mają na pasma prostownice i lokówki. Im rzadziej sięga się po tego typu sprzęty, tym lepszą kondycję mają włosy i też lepiej wyglądają, a ponadto problem z ich elektryzowaniem się odchodzi w niepamięć.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama