ślimaki w ogrodzie
Canva.com

Tak pozbędziesz się ślimaków w ogrodzie. 4 skuteczne sposoby

Ślimaki w ogrodzie to dość powszechny problem. Nie są w nim mile widziane nie tylko dlatego, że nie wyglądają estetycznie, ale przede wszystkim dlatego, że uznawane są za szkodniki niszczące niektóre rośliny. Jak pozbyć się ślimaków? Oto kilka sprawdzonych sposobów.
Reklama

Stosowanie soli

Jest to sposób o tyle czasochłonny, że wymaga posypywania solą każdego osobnika, na jakiego się natkniemy, i działa wyłącznie na ślimaki bez muszli. Sposób ten stosowany jest przede wszystkim przez osoby, które chcą działać doraźnie i mają na to czas.

Soda oczyszczona

ślimaki w ogrodzie
Canva.com

Wysypanie sody oczyszczonej w miejscach, w których ślimaki się pojawiają lub gdzie znajdują się najbardziej zagrożone rośliny, zadziała na ślimaki jak naturalna bariera. Dzieje się tak, ponieważ stworzenia te wyjątkowo nie przepadają za sodą.

Reklama

Fusy po kawie parzonej

Fusy po kawie parzonej to naturalny sposób na ślimaki, a także na to, aby pozostałości po aromatycznym trunku do czegoś się przydały. Wystarczy rozsypać fusy wokół najczęściej atakowanych roślin, ponieważ kofeina działa na nie toksycznie.

Specjalne preparaty na ślimaki

Stosowanie chemicznych środków na ślimaki znajdzie zastosowanie w skrajnych sytuacjach, kiedy domowe sposoby zawiodą, a populacja ślimaków jest coraz większa. Koniecznie trzeba je stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama