Kolorowa pelargonia na balkonie
Canva.com

Tak przycinaj pelargonię. Roślina odwdzięczy się bujnymi kwiatami

Pelargonia, znana również jako geranium, to jedna z najpopularniejszych roślin balkonowych, charakteryzująca się bujnym wzrostem i pięknymi kolorowymi kwiatami. Aby zachować jej bujny i zdrowy wygląd na wiosnę, ważne jest regularne przycinanie.
Reklama

Kiedy przycinać geranium?

Najlepszym czasem na przycinanie pelargonii jest wczesna wiosna, przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego. W tym czasie pelargonia zaczyna wypuszczać nowe pędy, a przycinanie pozwoli na odmłodzenie i zagęszczenie rośliny.

Jak przycinać pelargonie?

Przycinanie młodych pędów

Pozwoli to na odmłodzenie i zagęszczenie rośliny. W tym celu należy przyciąć pędy do 1/3 ich długości, aby zachęcić roślinę do wypuszczenia nowych pędów i kwiatów.

Co robić z uschniętym kwiatostanem?

Usuwanie uschniętych kwiatostanów pozwoli na zachowanie estetycznego wyglądu pelargonii i pobudzi roślinę do wypuszczania nowych kwiatów. W tym celu należy przyciąć kwiatostan do pierwszego zdrowego liścia.

Długie pędy - co z nimi zrobić?

Jeśli pędy pelargonii są zbyt długie, można je przyciąć o 1/3 ich długości. To pomoże zachować krój rośliny i zapewnić jej bujny i zdrowy wygląd.

Usuwanie słabych i uszkodzonych pędów

Jeśli na geranium znajdują się słabe, uszkodzone lub chore pędy, należy je usunąć w całości. To pomoże zachować zdrowie i kondycję rośliny.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama