Kwiaty doniczkowe
Canva.com

Tak Twoja roślina mówi do Ciebie "Podlej mnie". Na jakie sygnały trzeba zwracać uwagę?

Rosliny dają nam dyskretne sygnały, że już czas na podlewanie. Warto przyjrzeć się im z bliska i ujrzeć to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka. Rośliny są mądre i z łatwością nauczą Cię jak często należy je podlewać, aby zawsze wyglądały cudownie.
Reklama

Pielęgnacja roślin to nie lada wyzwanie, dlatego mówi się, że trzeba mieć do nich cierpliwą rękę. Kiedy ziemia w doniczkach jest przesuszona, to kwiaty marnieją i są nieodżywione. Za duża ilość wody jest również szkodliwa dla kwiatów, jak i ich rozwoju. Sprawdź kilka naszych porad, które pomogą Ci ułatwić komunikację z roślinami.

Odpowiednia wilgotność ziemi

To bardzo ważne, aby ziemia zawsze była odpowiednio wilgotna, ale nie przelana. Wystarczy, że wsadzimy głęboko do ziemi patyczek lub po prostu palec i z łatwością wyczujemy, jaki jest poziom wody w doniczce. Jeśli ziemia jest zakurzona, widać na niej już zgrubienia, to na 100% roślina potrzebuje wody.

Kontrola liści

Kwiaty doniczkowe
Canva.com
Reklama

Liście naszych roślin doniczkowych bardzo szybko zdradzają stan nawodnienia korzeni. Np. skrzydłokwiat komunikuje się z właścicielem poprzez przebarwione liście. Jeśli końcówki liści staną się żółte lub brązowe, to możemy mieć pewność, że nasz kwiat potrzebuje wody. Brak wody dla skrzydłokwiatu oznacza gnicie korzeniu i zwiędłe liście.

Miernik wilgotności

Wszyscy początkujący miłośnicy kwiatów powinni zakupić do swojego ogródka na parapecie miernik wilgotności. To małe, technologiczne urządzenie sprawdzi podłoże i da nam znać, czy odczyn gleby jest prawidłowy. To istotne, gdy chcemy uprawiać i pielęgnować egzotyczne rośliny.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama