Kwiaty na wesele
Canva.com

Tanie wesele - jak je zorganizować?

Budżetowe wesele jak najbardziej może być weselem w pełni udanym, o ile nie przygotowuje się go od razu z myślą o tym, że jest ono skazane na porażkę. Każda para młoda ma prawo zadecydować o tym, jaką ilość pieniędzy pragnie przeznaczyć na zabawę dla gości, a naprawdę nie warto się zapożyczać i brać kredytów tylko po to, by komukolwiek coś udowodnić, co i tak nie zostałoby zwykle ani zauważone, ani docenione.
Reklama

Tanie wesele wymaga odpowiedniego nastawienia. Właściwy sposób myślenia pomoże wyzwolić z siebie naturalną kreatywność i szukać takich rozwiązań, które znakomicie się sprawdza, a pozwolą finansowo nie popłynąć i utrzymywać budżet w ryzach. Jeżeli nie chce się wydać kilkudziesięciu tysięcy złotych, chcąc nie chcąc trzeba z czegoś zrezygnować i unikać bardziej wymyślnych atrakcji w stylu fundowania wszystkim lotu balonem albo przygotowywania kilkugodzinnej zabawy z fajerwerkami.

Czym to zastąpić?

Zamiast lotu balonem wystarczającą atrakcją będą zwykle tańce i zabawy taneczne, które mogą odbyć się w akompaniamencie muzyki zorganizowanej przez kogoś znajomego albo granej na żywo przez jakiś niszowy, ale naprawdę zaangażowany zespół. Catering nie musi być najdroższy, a sala nie musi zostać udekorowana złotymi luksusowymi dekoracjami. Ogólnie rzecz biorąc często to właśnie tania sala na wesele pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, bo to jej wynajem bywa jednym z droższych elementów organizacji całego wydarzenia.

Reklama

Jeżeli znajdzie się natomiast jakąś tańszą opcję, zaoszczędzone pieniądze można będzie włożyć w coś innego, by mimo wszystko zapewnić gościom jakieś atrakcje i pozwolić im na miłe oraz ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Od razu przy ustalaniu różnych kwestii z wybranymi usługodawcami warto nastawić się na ewentualne negocjacje, bo zazwyczaj te ceny, które są podane w cennikach usług, nie są wcale cenami stałymi, więc da się je obniżyć. Oczywiście nie jest to rzecz prosta i wymaga wykazania się sporą dozą asertywności, jednak myśl o zaoszczędzeniu paru tysięcy złotych powinna być wystarczającą motywacją do tego, by podjąć się dialogu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama