Kobieta się uśmiecha i przechowuje jedzenie w lodówce.
Canva

Ten błąd popełnia większość osób. Zadbaj o siebie, a unikniesz problemu z trawieniem

Problemy z trawieniem mogą każdemu z nas sprawić sporo problemów. To z ich powodu czujemy się gorzej, to z ich powodu utrzymanie zgrabnej sylwetki staje się dla nas coraz trudniejszym wyzwaniem. Co można zrobić, by uniknąć takich problemów? Sięgnąć po sprawdzone sposoby na lepsze trawienie, dzięki którym odzyskamy lepszą formę. Co można zrobić?
Reklama

Problemy z trawieniem - skąd się biorą?

Na początek zastanówmy się, skąd biorą się nasze problemy z trawieniem. Za rozwój takich dolegliwości, jak wzdęcia czy bóle brzucha, może przecież odpowiadać wiele drobnych zaniedbań lub schorzeń. Często okazuje się, iż problemy związane z trawieniem są skutkiem zbyt małej ilości enzymów trawiennych, jakie wydziela nasz organizm. Nietolerancja laktozy, problemy związane z pracą jelit – oto kolejne czynniki, które mają negatywny wpływ na przebieg procesu trawienia. Warto jednak pamiętać, iż trawienie mogą nam utrudniać niektóre składniki naszego menu lub zaniedbania związane np. ze zbyt częstym sięganiem po dania tłuste i ciężkostrawne.

Co można zrobić, by poprawić trawienie?

Na początek warto zadbać o to, by jeść regularnie. Dwa większe posiłki, zjadane w biegu, w przerwie między zajęciami? To błąd, który popełnia wiele osób.

Reklama

A przecież nie trzeba wiele, by jeść 4-5 razy dziennie, w spokoju delektując się mniejszymi porcjami. Ulgę przynieść może nam również umiejętne wykorzystywanie roślin leczniczych. Goryczka, mięta, liść karczocha – oto wybrane zioła na trawienie, dzięki którym można osiągnąć bardzo dobre efekty.

Problemy z trawieniem nie muszą nam utrudniać życia. Często wystarczy, by zmienić nieco swe nawyki żywieniowe, by cieszyć się lepszą formą. A jeśli dodatkowo skorzysta się z mocy odpowiednio dobranych ziół, można o dolegliwościach trawiennych zapomnieć na dobre.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama