Dłonie kobiety wylewającej kroplę oleju z nerkowców na włosy
Canva

Ten olejek pomaga na bóle menstruacyjne i dba o włosy. To ratunek dla wielu kobiet

Olej z wiesiołka to cenne wsparcie dla naszego zdrowia. Dlaczego warto sięgnąć po ten tłuszcz roślinny? W jaki sposób zdrowa dieta z takim dodatkiem pomoże nam w utrzymaniu dobrej formy?
Reklama

Olej z wiesiołka to bardzo dobre źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu gamma linolenowego.

Nie brak tu również fitosteroli oraz witamin, w tym witaminy E będącej jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Ten tłuszcz roślinny wzmocni dodatkowo nasz organizm solidną porcją minerałów, m.in. cynkiem, magnezem i selenem. Zdrowa dieta z jego udziałem może zapewnić nam skuteczną ochronę przed miażdżycą oraz przed problemami związanymi ze zbyt wysokim ciśnieniem. Olej z wiesiołka może mieć też świetny wpływ na proces przemiany materii, może też odegrać ważną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. Zdrowa dieta z takim dodatkiem do diety dla tych kobiet, które mają problemy związane z cyklem menstruacyjnym i takimi przypadłościami, jak bóle piersi. Podobne działanie ma olejek CBD.

Olej z wiesiołka świetnie sprawdza się też jako naturalny kosmetyk, a jego wpływ na skórę jest ogromny.

Reklama

To zasługa witaminy E, która skutecznie wspiera walkę z wolnymi rodnikami i procesami starzenia się. Olej taki nawilża również skórę, dzięki czemu utrzymanie jej w dobrej formie staje się o wiele łatwiejszym zadaniem. Z jego mocy chętnie korzystają osoby z cerą dojrzałą oraz ci, którym często życie utrudniają stany zapalne. Po kojący olejek z wiesiołka warto też sięgać w chwili, gdy głównym problemem stają się oparzenia słoneczne. To uniwersalny dar natury, który może wspierać nas w wielu sytuacjach. Im prędzej docenimy jego moc, tym lepiej dla nas.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama