Doktor osteopadka bada pacjentkę na okoliczność bólu stawów
Materiał partnera

Ból lewego barku nie ustępuje? To może być coś poważnego

Czujesz ból w lewym ramieniu? Oznacza to, że jakiś obszar między ramieniem a nadgarstkiem jest w poważnym dyskomforcie. Ten ból może mieć różne przyczyny, może to być prosty uraz, ale może to być również oznaka bardziej poważnego problemu fizycznego. Warto wybrać się do lekarza.
Reklama

Przyczyny bólu lewego barku

Problemy z sercem.

Jest to jedna z najpoważniejszych przyczyn. Ludzie z anginą często doświadczają bólu w klatce piersiowej, który może promieniować do barku i tylnej części ramienia. W cięższych przypadkach, ataki serca mogą powodować ból w lewym ramieniu i klatce piersiowej, który czuje się jak ciasne, ciągnące uczucie w ramieniu. Jeśli ból pojawia się nagle lub jest bardzo silny, objawy te należy traktować bardzo poważnie, a jeśli ból w klatce piersiowej i ramieniu jest związany z nudnościami, zawrotami głowy lub nagłym, przytłaczającym osłabieniem, ważne jest, aby natychmiast szukać pomocy.

Słabe krążenie.

Słabe krążenie może często powodować ból w lewym ramieniu, ponieważ lewe ramię jest zwykle bardziej dotknięte niż prawe przez kierunek przepływu krwi w organizmie, a jeśli jest to problem z krążeniem, całe ciało będzie dotknięte.

Reklama

Jeśli zauważysz, że twoje palce lub kończyny mają tendencję do łatwego drętwienia, lub stają się zimniejsze, są to oznaki słabego krążenia. Może to również objawiać się jako tępy ból lub ciasnota w kończynach, zwłaszcza jeśli nie poruszasz się przez długi czas.

Stres.

Stres może powodować ból i sztywność lewego ramienia; w okresie stresu spowodowanego trudnościami w pracy lub problemami w życiu osobistym, stres może przejawiać się w objawach fizycznych. Nierzadko przewlekły stres powoduje tępy ból w lewym ramieniu, który może narastać z czasem.

Reklama

Ataki paniki mogą również prowadzić do ucisku w klatce piersiowej lub bólu w ramieniu, które mogą czuć się bardzo podobnie do ataku serca.

Leki.

Niektóre leki mogą przyczynić się do słabego krążenia, co z kolei może prowadzić do bólu lewego ramienia w czasie. Jeżeli możliwe jest osiągnięcie niektórych z wyżej wymienionych celów oraz uwzględnienie nowych przepisów prawa, możliwe jest zamknięcie się w celu osiągnięcia celów określonych powyżej.

Fizyczne osłabienie.

Czasami trudności fizyczne mogą prowadzić do niewygodnego bólu w lewym ramieniu.

Reklama

Nadużywanie ramienia lub ciężka aktywność fizyczna, taka jak podnoszenie ciężkich przedmiotów lub ćwiczenia, może uszkodzić mięśnie lub stawy ramienia.

Zła postawa.

Zła postawa lub spanie w niezdrowych pozycjach może prowadzić do tego typu bólu. Jeśli tak jest, to jak już powiedziałem, jest to tak samo łatwe, jak w ostatnich latach, a jeśli ja mam problemy z tą sytuacją, to dwóch moich kolegów posłów powinno być tego świadomych i chciałbym wyrazić moje głębokie zaniepokojenie tym faktem w tym obszarze. Być może rozwiązanie tego problemu będzie możliwe do końca roku lub do końca roku jednocześnie. Jak widzimy, możliwe jest wiele możliwości współpracy w lepszych ramach, nie tylko dlatego, że nie jest to ważne, ale również dlatego, że może to być ważny problem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama