Sok z marchwi w szklance
Canva.com

Ten sok ma doskonały wpływ na serce i... wakacyjną opaleniznę. Pij go często

Sok z marchwi tonie tylko świetny smak, ale i moc korzyści dla zdrowia. Co możemy zyskać w chwili, gdy po taki napój będziemy sięgać regularnie?
Reklama

Wsparcie dla oczu

Sok z marchwi to przede wszystkim moc witamin — głównie beta-karotenu. To on sprawia, że marchew staje się cennym wsparciem dla naszych oczu, to dzięki niemu utrzymanie skóry w dobrej formie staje się o wiele łatwiejszym zadaniem. W soku z marchwi pojawia się też sporo silnych przeciwutleniaczy, a to sprawia, że problemy z przedwczesnym starzeniem się są już tylko przykrym wspomnieniem.

Źródło witaminy C

Marchew, podobnie jak sok przygotowany z tego warzywa, znana jest też jako bardzo dobre źródło witaminy C. Efekt? Regularne korzystanie z jej wsparcia sprawi, że nasz układ odpornościowy stanie się mocniejszy, a my nie będziemy cierpieć z powodu częstych infekcji czy stanów zapalnych. To jeszcze nie wszystkie powody, dla których warto docenić sok z marchwi. Napój ten ma bardzo dobry wpływ na pracę serca oraz na układ krążenia, może się też świetnie sprawdzić w profilaktyce chorób nowotworowych. A że sok taki świetnie smakuje, korzystanie z jego prozdrowotnych właściwości każdemu z nas sprawi wiele radości.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama