Szerszenie w ogrodzie
Canva.com

To wabi szerszenie do Twojego domu. Lepiej tego unikać

Szerszenie mogą być uciążliwymi gośćmi w naszych ogrodach i otaczających nas przestrzeniach. Ich obecność może nie tylko przeszkadzać podczas pikników i spotkań na świeżym powietrzu, ale także stanowić zagrożenie dla osób uczulonych na ich jad.
Reklama

Co przyciąga szerszenie?

  • Szerszenie są przyciągane do słodkich i kleistych substancji, takich jak owoce, słodkie napoje, dżemy, miód czy słodkie napoje. Unikaj wystawiania otwartych pojemników z żywnością na zewnątrz, zwłaszcza w czasie pikników czy grillowania.
  • Niektóre zapachy mogą przyciągać szerszenie, np. perfumy, dezodoranty czy balsamy do ciała. Jeśli wiesz, że w Twoim otoczeniu są szerszenie, lepiej zrezygnuj z intensywnych zapachów kosmetyków.
  • Szerszenie lubią poszukiwać pożywienia w śmietnikach. Warto regularnie opróżniać śmietniki i trzymać je z dala od miejsc, w których przebywamy na co dzień.

Naturalne środki na szerszenie - to je zniechęci!

  1. W pojemniku umieść wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Szerszenie nie lubią mydła, więc taka pułapka może odstraszyć je od naszego otoczenia.
  2. Szerszenie nie są fanami kwaśnych zapachów. Możesz spryskać powierzchnie wokół swojego ogrodu roztworem octu jabłkowego, aby odstraszyć te owady.
  3. Niektóre olejki eteryczne, takie jak olejek z mięty pieprzowej, eukaliptusa czy lawendy, odstraszają szerszenie swoim intensywnym zapachem. Nakładaj kilka kropel olejku na wacik i umieść go w pobliżu miejsc, w których przebywają szerszenie.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama