Mięta pieprzowa
Canva.com

Mięta pieprzowa - naturalne lekarstwo w Twoim ogrodzie. Prosty przepis na nalewkę miętową

Mięta pieprzowa to orzeźwiające i kojące zioło. Liście można stosować w herbacie, nalewkach, a także deserach. To naturalny środek antyseptyczny, który może być stosowany w celu złagodzenia bólu gardła. Wykazano również, że mięta pomaga w trawieniu, a także łagodzi bóle głowy.
Reklama

Naturalny medykament

Mięta pieprzowa
Canva.com

Mięta pieprzowa to popularne zioło znane ze swoich właściwości leczniczych. Jest stosowane w leczeniu problemów trawiennych, bólów głowy i zębów. Jej głównym składnikiem jest mentol, który pomaga złagodzić ból i stany zapalne. Jest również naturalnym środkiem przeciwzapalnym, który pomaga zmniejszyć ból i obrzęk. Mięta pieprzowa ma również właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w zwalczaniu złych bakterii i wirusów w organizmie.

Reklama

Mięta pieprzowa to roślina, która jest często używana do produkcji herbaty i ma odświeżający i chłodzący wpływ na organizm. Wiadomo również, że herbata miętowa pomaga w nudnościach, rozstroju żołądka i bólach głowy. Mięta pieprzowa jest również czasami używana jako płyn do płukania jamy ustnej, aby odświeżyć oddech. Jest również stosowana jako środek aromatyzujący w pastach do zębów i innych produktach do higieny jamy ustnej.

Zdrowie płynie z mięty

Mięta pieprzowa
Canva.com
Reklama

Liście mięty pieprzowej są również kruszone i zanurzone w gorącej wodzie, aby przygotować orzeźwiający napój. Oleje roślinne można ekstrahować i wykorzystać do wytworzenia balsamu lub kremu, który można nakładać miejscowo, aby złagodzić podrażnienia skóry i wysypki. Liście mięty pieprzowej są również stosowane w niektórych syropach na kaszel i pastylkach do ssania ze względu na ich właściwości chłodzące, kojące i lecznicze.

Nalewka z mięty pieprzowej to płynny ekstrakt, który jest stosowany miejscowo w celu złagodzenia bólu mięśni, skurczów i skurczów. Świetnie nadaje się również do poprawy krążenia i może być stosowana w leczeniu bólów głowy, gorączki i nudności.

Nalewkę można wytwarzać za pomocą liści mięty pieprzowej, wódki i miodu. Wszystko, co musimy zrobić, to dodać liście do słoika i zalać je wódką z miodem. Pozostawiamy mieszaninę na 2 tygodnie, a następnie odcedzamy liście.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama