Trawa dla kota
Canva.com

Trawa dla kota - jaką wybrać, aby nie zaszkodzić?

Nasze czworonogi uwielbiają zieloną trawę - chętnie wylegują się na niej we wiosennym słońcu oraz ją jedzą, aby oczyścić swój układ pokarmowy. Warto wiedzieć, jakie trawy są odpowiednie dla naszych kotów i, które im nie zaszkodzą. Przygotowaliśmy dla was specjalny poradnik.
Reklama

Dlaczego koty jedzą tak chętnie trawę?

Trawa dla kota
Canva.com

Jedzenie trawy przez koty to bardzo naturalne zachowanie. Z pewnością nie raz i nie dwa, zauważyliście jak wasz pupil ochoczo podgryza doniczkowe kwiaty, czy rośliny uprawiane w ogrodzie. Dzięki temu nasz pupil sam może zadbać o swój układ pokarmowy. Nie pozwalajmy mu jednak jeść przypadkowych roślin, które mogą mu bardzo poważnie zaszkodzić.

Reklama

Odpowiednia trawa oczyszcza układ trawienny kota z zalegającej sierści, a także toksyn i resztek pokarmu. Wśród niepotrzebnych substancji znajdziemy także śluz, żółć oraz zanieczyszczenia powietrza, czy gleby. Koty są narażone na duże niebezpieczeństwo, bowiem podgryzają trawę intuicyjnie. Unikajmy zatem w naszym ogrodzie difenbachii, żonkili, azalii, skrzydłokwiatu oraz poinsencji i aloesu.

Jaką trawę wybrać dla swojego zwierzaka?

Trawa dla kota
Canva.com

Jeśli chcemy zasiać trawę specjalnie dla naszego pupila, to warto wybrać się do sklepu zoologicznego. Z pewnością dostaniemy tam gotowe mieszanki, które będą odpowiednie dla potrzeb naszych czworonogów.

Reklama

W składzie takiej trawy musi się znaleźć wermikulit oraz absorbent. Te substancje zapobiegają szybkiemu gniciu korzeniu i można je zasiać niemal w każdym miejscu.

Najlepsza trawa dla kota szybko rośnie, jest łatwa do uprawy nawet w domu i jest bardzo delikatna. Pamiętajmy szczególnie o tym ostatnim aspekcie, aby ostra trawa nie zraniła kota. Do odpowiednich odmian trawy należą owies, jęczmień oraz pszenica. Właściciele kotów decydują się także na perz, kupkówkę pospolitą i papirus.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama