Ze słoiczka wysypuje się biała soda oczyszczona
pexels.com

Twój dywan brzydko pachnie? Wykorzystaj ten składnik do prania dywanu

Nadaje wnętrzu ciepła, elegancji i przytulności. Aby dywan robił na odwiedzających pozytywne wrażenie, powinien być czysty, a także pachnący. Wszelkie plamy i zabrudzenia, a tym bardziej przykry zapach sprawią, że będzie odstraszał, a nie zachwycał. W naszym artykule przedstawiamy szybkie, domowe sposoby na wyczyszczenie każdego dywanu!
Reklama

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z dywanu?

Piękny dywan może odmienić każde wnętrze. Sprawi, że będzie przytulniejsze lub nada mu elegancji. Można go dopasować do indywidualnego stylu każdego mieszkania. Z biegiem czasu materiał traci jednak swój blask, staje się przybrudzony i może nieprzyjemnie pachnieć. W szczególności są na to narażone dywany w mieszkaniach i domach, w których znajdują się zwierzęta.

W takiej sytuacji konieczne jest wypranie dywanu. Nie musisz do tego używać specjalistycznych środków chemicznych, które są kosztowne. Wykorzystaj to, co masz w domu!

Soda na brzydki zapach dywanu

Prawie każdy ma w kuchennej szafce sodę oczyszczoną. To produkt, który również świetnie pochłania zapachy! Najpierw odkurz swój dywan, a następnie obficie posyp go proszkiem. Możesz do niego dodać również wybrany olejek eteryczny o Twoim ulubionym zapachu. Dzięki temu mieszkanie będzie pięknie pachnieć przez długi czas. Sodę oczyszczoną zostaw na materiale na około godzinę, a następnie dokładnie go odkurz.

Odkurzacz na jasnym dywanie
pexels.com

Jak usunąć plamy z dywanu?

Reklama

Jeżeli Twój dywan wymaga dokładnego czyszczenia, również możesz użyć do usunięcia zabrudzeń domowych sposobów. Na tłuste plamy świetnie sprawdzi się mąka ziemniaczana. Posyp nią zabrudzenie i zostaw na cały dzień.

A jeżeli na Twój ulubiony dywan, wylało się czerwone wino postaraj się jak najszybciej zetrzeć plamę! Jeżeli jednak nie udało się tego zrobić, posyp zabrudzenie solą i pozostaw na kilkadziesiąt minut, a następnie dokładnie odkurz całość. Jeżeli to nie pomoże, zapierz dywan wodą z szarym mydłem.

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama