W czasie urodzin dziecka w plenerze grupa dzieci w różnym wieku siedzi na trawie z radosnymi minami
Materiał partnera

Urodziny dziecka w plenerze

Kinderbal pod chmurką to jeden z trendów panujących w ostatnich latach. Wiosna i lato to doskonały czas, by urodziny naszych pociech organizować na świeżym powietrzu. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, które wydałabyś na kilkugodzinne wynajęcie sali zabaw, czy czas, który poświęciłabyś na poimprezowe sprzątanie i naprawę ewentualnych zniszczeń, lecz także przyczynisz się do budowania poprawnej relacji swojego dziecka z naturą, co jest szczególnie ważne w jego prawidłowym rozwoju.
Reklama

Sprawdź, jak zaplanować przyjęcie!

Wybierz odpowiednie miejsce

Odpowiednia lokalizacja to część imprezowego sukcesu, zatem żeby zapewnić dziecku i jego gościom komfortowe warunki, kilka dni przed planowanym przyjęciem na bieżąco obserwuj prognozę pogody.

Jeśli Ty bądź osoba Ci bliska dysponujecie ogrodem lub działką rekreacyjną, problem wyboru miejsca plenerowego kinderbalu masz z głowy. Co zrobić, gdy w swoich zasobach nie masz kawałka trawnika? Po pierwsze, nie przejmuj się! Jest kilka innych opcji, z których możesz skorzystać. Zorganizuj urodzinowy piknik w parku przy fontannie lub we wspólnej osiedlowej przestrzeni. Obecnie w takich miejscach bardzo często wydzielane są strefy do spędzania czasu w większych grupach, instalowane są grille, altanki, ławeczki. Dodatkowym rozwiązaniem jest również wycieczka nad pobliskie jezioro, jednak przy realizacji tego wariantu musisz pamiętać, by szczególnie zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych.

Zaplanuj atrakcje

Najważniejszy punkt urodzinowej imprezy to oczywiście rozrywka! Poza tortem i przekąskami warto zaplanować temat przewodni przyjęcia.

Reklama

Świetnym pomysłem jest stworzenie przemyślanego planu gier i zabaw. Pozwoli Ci to uniknąć chaosu i dezorganizacji, co będzie pomocne szczególnie przy dzieciach w wieku przedszkolnym. Potrzebujesz inspiracji? Zaaranżuj kinderbal w bajkowo-superbohaterskim stylu i poinformuj o tym gości w zaproszeniach. Niech każdy z nich przybędzie na urodziny Twojego dziecka w pełnym stroju lub z rekwizytem ulubionej postaci. Do tematu imprezy dostosuj zabawy. Co powiesz na kalambury i maluchy zgadujące, za kogo przebrał się ich kolega lub koleżanka? Albo podchody z zadaniami, w których dzieci będą mogły „używać” supermocy wybranych przez nich postaci? Stroje dla dzieci znajdziesz w pobliskiej wypożyczalni lub kupisz w sklepie internetowym oferującym akcesoria i przebrania dla dzieci. W ten sposób zyskasz gadżety, które Twoje dziecko wielokrotnie wykorzysta też w przyszłości, jesienią – na przedszkolnej/szkolnej imprezie halloweenowej, a zimą – na balu karnawałowym.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama