Lodowisko
Canva.com

W tym roku oszczędzacie i zostajecie w domu na ferie zimowe? Oto pomysły, co robić!

Kiedy dla dzieci przychodzi czas ferii, rodzice często nie wiedzą czym zająć znudzone pociechy. Na szczęście jest wiele możliwości i mnóstwo atrakcji, z których można skorzystać. Znajdą się takie, na które trzeba wydać trochę pieniędzy, jak i zupełnie darmowe.
Reklama

Seanse kinowe za kilka złotych

Pierwszą, dość popularną propozycją jest kino. Natłok różnych obowiązków sprawia, że rzadko udajemy się z dziećmi na seans. Warto znaleźć chwilę i wyjść do kina, zwłaszcza jeżeli znajdziemy film, który przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Czas ferii to również świetna okazja, aby zabrać najmłodszych do teatru. Może być to teatrzyk dla dzieci, a może balet, czy opera. Wszystko zależy od wieku dziecka i własnych upodobań.

Wypad na lodowisko lub basen

Lodowisko
Canva.com

Nie zapominajmy również o aktywnym wypoczynku. Zabierzmy dzieci na lodowisko lub basen. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi.

Reklama

Jeżeli mamy okazję możemy wyjechać na weekend w góry i spróbować jazdy na nartach. W przypadku gdy nie mamy czasu lub pieniędzy na takie atrakcje - możemy zabrać dzieci na zwykły spacer. Jeżeli spadł śnieg zabierzmy ze sobą sanki. Może uda się nawet zorganizować kulig? Ferie to także dobra okazja, aby pokazać dzieciom miasto. Warto rozejrzeć się za zabytkami lub odwiedzić interaktywne muzeum.

Pomysłów na spędzenie ferii jest jeszcze bardzo dużo. Ciekawie czas możemy spędzić nawet w domu, grając w gry planszowe lub lepiąc z dziećmi z gliny. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama