Nie masz planów na Sylwestra? Koniecznie przeczytaj!
pixabay.com

Drogie ferie zimowe 2023 - z jakich alternatyw można skorzystać, aby nie przepłacić?

Szalejąca inflacja odciska swoje piętno na domowych budżetach. Niestety należy spodziewać się także wzrostu kosztów za tegoroczne ferie zimowe. Najchętniej spędzamy je w górach, gdzie można w pełni korzystać z uroków i atrakcji zimy. Jak się okazuje tym razem zaledwie tygodniowy wypoczynek w popularnych górskich kurortach może słono kosztować.
Reklama

Na sytuacje wpływają między innymi wzrosty cen transportu, energii, wyżywienia, a co za tym idzie także noclegów. Do tego, można już zauważyć znacznie podwyższone koszty karnetów na stoki narciarskie. Zimowiska 2023 to z pewnością wyzwanie dla naszych domowych budżetów. Jak sobie z nim poradzić? Wszystko zależy od tego jakie mamy możliwości i ile chcemy zaoszczędzić.

Tani wyjazd w góry na ferie 2023? Jak, go zorganizować?

Przede wszystkim należy bardzo dokładnie zbadać górski rynek turystyczny. W szczycie sezonu narciarskiego, czyli w okresie trwania ferii zimowych, szkolnych z pewnością ceny za atrakcję i noclegi będą najwyższe. Dlatego, w poszukiwaniu oszczędności (o ile to możliwe - jeśli nie mamy dzieci w wieku szkolnym) najlepiej planować urlop zimowy na innym termin niż przypadają wspomniane ferie od szkoły.

Reklama

Poza tym najbardziej popularne kurorty takie, jak Zakopane, Białka Tatrzańska, Szczyrk, czy Wisła, nie tylko będą wówczas bardzo oblegane, ale również zaoferują wyższe ceny, niż mniejsze, górskie miejscowoci, w których również znajdziemy dogodne stoki. To często miejsca, w których nieco zaoszczędzimy, a jednocześnie unikniemy tłumów i kolejek do wyciągów narciarskich. Na tanie ferie 2023 z nartami poleca się między innymi Spytkowice, Niedzicę, czy też Koniki. Do tego to urokliwe miejsca, z pięknym krajobrazem.

Co, jeśli nie góry? Czyli, jak inaczej spędzić zimowiska 2023?

W okresie zimowym najprężniej działa turystyka w górach i to tam urlop okaże się najbardziej kosztowny. Jeśli pragniemy odpocząć podczas ferii zimowych i jesteśmy gotowi na rezygnację z tych typowo zimowych atrakcji, możemy wybrać inny kierunek. Oczywiście dobrze, jeśli okolica będzie miała coś ciekawego do zaoferowania.

Dla wielbicieli zwiedzania i obcowania z historią poleca się Malbork, dla potrzebujących więcej świeżego powietrza nadmorskie miejscowości np. Kołobrzeg, a dla co chętnie poszaleją na lodowisku - Giżycko. W zasadzie w każdym regionie, czekają na turystów, jakieś atrakcje. Z pewnością nie tylko w górach ferie mogą być udane.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama