Rodzina spaceruje w Boże Narodzenie.
Canva

Krynica-Zdrój na ferie zimowe. Świetny pomysł na jednodniową wycieczkę!

Jest znanym uzdrowiskiem oraz świetną bazą wypadową dla tych, którzy chcą urządzać wycieczki w Beskid Sądecki. Krynica-Zdrój zimą przyciąga amatorów jazdy na nartach, latem miłośników pieszych wędrówek. Przez cały rok jest idealnym miejscem dla kuracjuszy, którzy chcą poprawić stan swego zdrowia, oraz dla tych, którzy chcą zwiedzać ciekawe zabytki. Jakie atrakcje czekają na nas w tym górskim kurorcie? Co koniecznie trzeba zobaczyć w Krynicy?
Reklama

Krynica-Zdrój to miasto znane z korzystnego klimatu, leczniczych wód oraz pięknego otoczenia.

Dla tych, którzy lubią spędzać czas w aktywny sposób, nie lada gratką mogą być spacery po Górze Parkowej, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę. Dla tych, którzy lubą jazdę na nartach oraz dłuższe wędrówki po górach ciekawym celem wycieczki stanie się Jaworzyna Krynicka. I ona świetnie sprawdza się jako punkt widokowy, nic więc dziwnego, że osoby spędzające wczasy w rejonie Krynicy tak chętnie zdobywają jej szczyt.

Krynica-Zdrój sama w sobie może być ciekawym celem wycieczki, a znajdujące się na terenie miasta zabytki mogą oczarować każdego. Co warto zobaczyć w tym kurorcie? Zabytkowe wille i pensjonaty, które znajdują się w pobliżu parku zdrojowego oraz deptaku.

Reklama

Warto też przyjrzeć się obiektom zdrojowym: pijalniom wód, muszli koncertowej oraz Staremu Domowi Zdrojowemu. Miłośnicy kultury i sztuki powinni też odwiedzić willę Romanówkę, w której mieści się Muzeum Nikifora Krynickiego.

Krynica-Zdrój może się też pochwalić ciekawą kolekcją zabytków sakralnych.

Pięknie prezentuje się drewniany kościółek, zbudowany na zboczach Góry Parkowej w drugiej połowie XIX wieku, uwagę przyciąga też murowany kościół parafialny. Z Krynicy można też urządzać wycieczki po tak ciekawej trasie, jaką jest Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich. W samym mieście czeka na turystów murowana cerkiew greckokatolicka z XIX wieku oraz nowoczesna cerkiew prawosławna, której kopuły już z daleka przyciągają uwagę. Warto też odwiedzić Słotwiny – dzielnicę Krynicy, znaną z drewnianej cerkwi (dziś służącej jako kościół rzymskokatolicki).

Kto znajdzie tanie noclegi w Krynicy, ten nudzić się nie będzie.

Ciekawym celem wycieczki będą takie miejscowości, jak Powroźnik czy Dubne, znane z drewnianych cerkwi, zachwycą też sąsiednie uzdrowiska, m.in. Muszyna i Żegiestów. Krynica-Zdrój to również bliskość górskich szlaków, na których pięknych widoków i przyrodniczych atrakcji nie zabraknie dla nikogo.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama