Pies
Canva.com

Wakacje z psem. Czy trzeba zapłacić za zwierzę dodatkowo w hotelu?

Wyjeżdżając na wakacje z pupilem, trzeba przygotować się na różne niedogodności, które mogą spotkać podróżujących. Wiele miejsc nie chce przyjmować u siebie psów, nawet jeśli właściciele zapewniają, że są one grzeczne i są w stanie przedstawić dowód na aktualne szczepienia. Zdarza się także że lokale, takie jak hotele, żądają dodatkowej opłaty, którą obarczają osoby zakwaterowane.
Reklama

Czy za zwierzę trzeba zapłacić?

Hotel jak najbardziej ma prawo zażądać dodatkowej opłaty za przyjęcie psa. Jest to dodatkowa „osoba”, którą u siebie przyjmują. Dodatkowo zwierzak jest w stanie sprawiać sporo problemów. Po wykwaterowaniu trzeba dokładnie po nim posprzątać, często także zdezynfekować wszystkie powierzchnie, ponieważ hotel nie może mieć pewności, czy następna zakwaterowana w pokoju rodzina nie będzie uczulona na psią sierść. Takie działanie generuje koszty, którymi najczęściej obarcza się osoby podróżujące ze zwierzakiem. Jednak jest coś, o czym właściciele muszą wiedzieć.

Ważna jest ta informacja

Hotel jest zobowiązany do informowania o wszelkich opłatach, których wymaga. Takie informacje znajdują się najczęściej na jego stronie internetowej oraz w recepcji, często recepcjonistka informuje o nich podczas zakwaterowania.

Reklama

Nie może dojść do sytuacji, w której hotel obarcza dodatkowymi opłatami, bez dokładnego informowania o tym swoich lokatorów. Wyjątek stanowi sytuacja, w której to osoby zakwaterowane zatajają to, że w ich pokoju razem z nimi przebywa pies. W takim wypadku firma miała prawo nie wiedzieć, że ma to miejsce, a więc może doliczyć dodatkowe opłaty dopiero przy wykwaterowaniu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama