Na pierwszym tle złączone w kształt serca dłonie pary kobieta-mężczyzna
Materiał partnera

Walentynkowy wyjazd we dwoje. Gdzie zabrać swoją drugą połówkę?

Walentynki przypadające na czternastego lutego to wyjątkowo romantyczny dzień w roku. Wówczas miłość unosi się w powietrzu, a zakochani celebrują swoje uczucia. Już tradycją stało się kupowanie symbolicznych prezentów drugiej połówce i randkowanie tego dnia. Jak inaczej można spędzić Walentynki?
Reklama

Czym zaskoczyć partnera lub parterkę?

Wspólne przeżycia i kolekcjonowanie pozytywnych wspomnień jest tym, co scala i wzmacnia związek. Dlatego, warto wykorzystać okazję, by atrakcyjnie spędzić czas we dwoje. Dobrym pomysłem będzie chociażby jednodniowy wyjazd lub jeśli czas pozwoli wydłużenie Walentynek na cały weekend i spędzenie go poza domem. Oto kilka propozycji, gdzie warto wybrać się na romantyczną wycieczkę!

Pełen miejskich atrakcji weekend we dwoje

Mężczyzna daje kobiecie prezent na walentynki - serce.
Canva

Na początek kilka propozycji dla wielbicieli miast i dostępności do wszelkich udogodnień. Skoro to wyjazd we dwoje, warto wybrać się do urokliwego Wrocławia. Miasto jest pełne zabytków i ciekawych miejsc, zatem nie ma mowy o nudzie. Walentynkowa wycieczka do Wrocławia nie powinna obejść się bez zawieszenia symbolicznej kłódki na mości Tumskim (zwanym również mostem zakochanych) Poza tym warto wybrać się na magiczny spacer alejami Ogrodu Botanicznego, w którym odbywają się zachwycające iluminację świetlne. Świetnym kierunkiem na romantyczny, weekendowy wyjazd będzie także Kraków. Miasto zachwyci miłośników wspólnego zwiedzania.

Reklama

Mają tu naprawdę sporo do zobaczenia: Rynek Główny, Rynek Podziemny, Zamek na Wawelu, czy też Kopiec Kościuszki. Nie brakuje także miejsc do spacerów, poleca się między innymi wybrać na Kładka Bernatka, gdzie również można powiesić kłódkę symbolizująca wieczną miłość.

Kameralne Walentynki w pięknej scenerii

Dla marzących o chwili wytchnienia tylko we dwoje, polecamy region o pięknym krajobrazie, gdzie czas zdaje się jakby zwolnił. Mowa o Bieszczadach! To miejsce, gdzie można wynająć pokój w pensjonacie lub niewielki domek na uboczu. Spacerować przyjemnymi, górskimi szlakami i zjeść kolację w regionalnej restauracji. Walentynkowy wyjazd w Bieszczady będzie przede wszystkim czasem dla siebie! Cieszenia się swoim towarzystwem, czasem na romantyczne uniesienia, długie rozmowy, czy też ekscytujące spacery.

Reklama

Dla wielbiceli aktywnego spędzania czasu i pięknych krajobrazów, udanym wyborem okażą się także Góry Stołowe. Wyjazd we dwoje w ten piękny region będzie wspaniałą przygodą. Spacery po skalnych labiryntach i górskie wspinaczki zapewniają wiele wrażeń.

Światowe miejsca pełne romantyzmu

Jeśli mowa o romantycznej wycieczce nie można pominąć kilku szczególnych miejsc w Europie! Będą idealnym wyborem dla zdecydowanych na nieco dalsze kierunki. Mowa przede wszystkim o wspaniałym Paryżu, zwanym miastem zakochanych! Stolica Francji charakteryzuje się wyjątkową atmosferą i wieloma symbolicznymi miejscami.

Reklama

Niezwykle romantyczna i urokliwa jest również Wenecja. Włoskie miasto na wodzie jest jedyne w swoim rodzaju. Będąc w Wenecji nie można pominąć rejsu gondolą! Jako cel walentynkowej wycieczki sprawdzi się także Wiedeń. Stolica Austrii zachwyca i oferuje mnóstwo atrakcji. Poleca się skorzystać między innymi z jej oferty kulturalno-rozrywkowej, która jest bardzo bogata.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama