Rozsypane ziarenka ryżu
pexels.com

Woda ryżowa sprawi, że poprawi się kondycja Twojej skóry i włosów

Woda ryżowa może okazać się dla Ciebie idealnym kosmetykiem! Nie wylewaj jej po gotowaniu, tylko odstaw do lodówki. Przekonaj się, w jaki sposób ją wykorzystać.
Reklama

Woda ryżowa na poprawę urody

Woda ryżowa to tani kosmetyk, który masz w zasięgu swojej ręki. To sekretna broń Azjatek, które przecież mogą pochwalić się nieskazitelną cerą oraz wspaniałymi, błyszczącymi włosami.

Ten tajemniczy kosmetyk zawiera w sobie witaminę E, potas, magnez, żelazo, a także cynk. To wszystko sprawia, że używany na skórę widocznie zwiększy jej elastyczność, a nawet poprawi ukrwienie. Dzięki temu pozbędziesz się widocznych przebarwień, a nawet poprawisz nawilżenie cery. Wodę z ryżu możesz nie tylko stosować do pielęgnacji skóry twarzy, ale tak naprawdę całego ciała, dodając ją do kąpieli.

Ziarenka białego ryżu na trzech drewnianych łyżkach
pexels.com

Pół szklanki ryżu zalej przegotowaną wodą, tak aby wystawała ponad poziom ryżu na około 2 cm. Wymieszaj ryż, a następnie odstaw miseczkę na kilka godzin. Możesz również wykorzystać wodę po gotowaniu ryżu. Pamiętaj tylko o tym, żeby jej nie solić!

Specyfik przelej do szczelnego pojemnika. Możesz trzymać go w lodówce przez maksymalnie pięć dni. Wody możesz używać jako toniky do przemywania cery, dodać do kąpieli, a także płukać nią włosy.

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama