mikrofalówka na półce
pexels.com

Wstaw miseczkę z octem do brudnej mikrofalówki i zobacz co się stanie

Brudna mikrofalówka to zmora wielu gospodyń domowych. Na szczęście jest łatwy i szybki sposób na to, żeby uporać się z tego typu problemami. Wystarczy, że do środka włożysz... miseczkę z octem!
Reklama

Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Podczas czyszczenia mikrofalówki bardzo ważna jest regularność. Dbaj o to, żeby przecierać ją przynajmniej raz w tygodniu. W przypadku większych zabrudzeń, nawet częściej. To ważne, ponieważ zaschnięty brud jest po prostu trudny do pozbycia się. Ponadto zostawia po sobie również nieprzyjemny zapach. Na szczęście są domowe sposoby na to, żeby się z nimi uporać.

Ocet do czyszczenia mikrofalówki

Ocet to idealny eliminator brzydkich zapachów. Co ważne, jest to również składnik, który nie tylko czyści, ale także odkaża poszczególne powierzchnie. Wbrew pozorom pozostawia po sobie odświeżony zapach, a ten nieprzyjemny szybko się ulatnia. Sam proces czyszczenia jest banalnie prosty. Wystarczy, że włożysz do mikrofalówki roztwór wody i octu w proporcji 1:1. Następnie włącz mikrofalówkę na kilka minut.

Reklama
Kobieta trzyma sos sojowy oraz ocet w karafkach
pexels.com

Powstała w tym procesie para ułatwi Ci usunięcie zabrudzeń, a przede wszystkim sprawi, że pozbędziesz się szybko nieprzyjemnych zapachów.

Jeżeli w mikrofalówce znajdują się przypalenia - rozwiązaniem będzie soda oczyszczona! Rozpuść 2 łyżki w szklance wody, a następnie umieść masę na zabrudzeniach. To ułatwi Ci usunięcie przypaleń.

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama