Kobiety w stroju kąpielowym
Canva.com

Wstydzisz się pokazać na plaży w stroju kąpielowym? To BŁĄD!

Wiele kobiet ma spore obawy w związku z noszeniem kostiumów kąpielowych. Nawet te z teoretycznie dobrą wagą, mieszczącą się we właściwej skali BMI, potrafią narzekać na swoje sylwetki i często nie robią tego wcale po to, by otrzymywać od innych komplementy, a naprawdę czują, że są niewystarczająco ładne i zgrabne do pokazywania swojego ciała publicznie.
Reklama

Wszyscy zasługują jednak na stroje kąpielowe.

Każde ciało jest na dany moment w zupełności wystarczające i odpowiednie do tego, by zaprezentować je na plaży i nie łączyć tego ukazania go z poczuciem wstydu bądź niską pewnością siebie. Sylwetki są różne. Niektóre panie mają większe biodra i wyraźnie krągłe uda, inne charakteryzują się niewielkim biustem i ogólnie rzecz biorąc typem filigranowej figury, którą niektórzy obwiniliby za brak krągłości. To wszystko nie ma jednak absolutnie żadnego znaczenia. Jeżeli chce się wyjść na plażę, należy to po prostu zrobić i nie myśleć o tym, czy inni ludzie będą patrzeć krytycznym okiem i czy dostrzegą poszczególne mankamenty ciała, które wszyscy przecież posiadają, bo nikt nie jest idealny.

Jak poczuć się bardziej komfortowo? Oto dobra rada

Kobiety w stroju kąpielowym
Canva.com

Pewności siebie i zadowolenia z wyglądu sylwetki zawsze można jednak sobie dodać poprzez wybór odpowiedniego bikini lub zabudowanego stroju. Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe pomogą w zakryciu większego brzuszka. Pozwolą w ogóle go nie pokazywać, a za to przyciągnąć uwagę w stronę innych, być może smuklejszych i zgrabniejszych partii ciała, takich jak łydki czy ramiona. Stroje dwuczęściowe z push-upem występującym w części stanikowej najczęściej są wybierane przez panie z małym biustem oraz te, które narzekają na zbyt mało jędrny i lekko obwisły biust, dlatego chcą go podnieść, przynajmniej w sposób sztuczny.

Reklama

Istnieją również stroje kąpielowe z mocno wyciętą częścią majtkową, zdolne do powiększania pośladków i wyszczuplania talii. Wystarczy przejść się do dowolnego sklepu odzieżowego, by znaleźć coś dla siebie, w czym można będzie poczuć nagły wzrost ogólnej pewności siebie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama