Wypadające włosy
Canva.com

Wypadają Ci włosy "garściami"? Sprawdź te domowe sposoby

Wypadanie włosów to przykry problem, który dotyka coraz więcej osób. Borykają się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Utrata dużej ilości włosów może znacznie zmniejszyć samoocenę i negatywnie wpłynąć na samopoczucie.
Reklama

Sposoby na wypadanie włosów

Na samym wstępie należy podkreślić, że najskuteczniejszymi metodami walki z tym problemem są te, które stosujemy od środka. Na nic zdadzą się drogie produkty, takie jak odżywki, szampony i maski, jeżeli nie zadbamy o dostarczenie organizmowi niezbędnych składników.

Zaczynając walkę o piękną fryzurę, należy w pierwszej kolejności poddać małej refleksji swoją codzienną dietę i ogólny tryb życia. Aby stosowane suplementy i inne środki były skuteczne, należy spożywać zbilansowane posiłki i dbać o odpowiednią aktywność fizyczną w ciągu dnia.

Domowe sposoby na wypadanie włosów - masaż skóry głowy

Reklama

Najtańszym, a właściwie darmowym, domowym sposobem jest stosowanie masażu skóry głowy. Najlepiej przeprowadzać taki zabieg 2-3 razy w ciągu dnia po minimum 5 minut. Ten sposób pobudza i wzmacnia cebulki, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze i nie wypadają, a także pozytywnie wpływa na ich porost. Taki masaż można dodatkowo wzbogacić o wcierkę. Najefektywniejsze są produkty na bazie alkoholu, jednak aby uniknąć negatywnych skutków, należy wcześniej przeprowadzić próbę uczuleniową.

Domowe sposoby na wypadanie włosów - napar z pokrzywy

Warto zastąpić poranną kawę lub herbatę naparem z pokrzywy, która wpływa pozytywnie na stan włosów, a także skóry i paznokci. Alternatywą dla napoju jest pokrzywa w tabletkach, którą można dostać w każdej aptece i większej drogerii.

Reklama

Napar z pokrzywy można stosować także jako płukankę, która nada włosom blasku.

Sposoby na wypadanie włosów - odpowiednia suplementacja

Domowe sposoby warto wzbogacić o dodatkową suplementację. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w biotynę, skrzyp i krzemionkę. To najlepsze dostępne składniki odżywcze na wypadanie włosów, które stosowane łącznie, dostarczą naszym pasmom odpowiedniego wzmocnienia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama