"Zakochałam się!" Te 5 cech zdradzi, czy stworzycie szczęśliwy związek
Do przeczytania w ok. 3 min.
Empatia, zrozumienie i wyrozumiałość
Obecnie zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają problem z okazywaniem empatii i rozumienia, jednak dużo częściej to partnerki cierpią, kiedy nie mogą na nie liczyć. Partner nie może ignorować problemów swojej drugiej połówki. Chodzi tu nie tylko o dostrzeżenie ich i próbę wspólnego rozwiązania, ale także wyrozumiałość. Lepiej powstrzymać się od przykrych komentarzy, oceniania czy pouczających lekcji. Zamiast tego należy okazać wsparcie i wyrozumiałość. Wszyscy są ludźmi i każdy popełnia błędy, a traktowanie ich z empatią tylko wzmocni rozwijającą się relację romantyczną.
Lojalność na każdej płaszczyźnie
Lojalność w związku jest niezwykle ważna nie tylko dlatego, że zachowuje się właściwy poziom intymności w związku. Zdrada niszczy zaufanie, a jego odbudowanie często jest niemożliwe. Co ważne, lojalność nie dotyczy tylko kwestii łóżkowych i spotykania się z innymi kobietami.
Równie ważne jest popieranie partnerki na przykład podczas rodzinnych kłótni czy w gronie znajomych. Nic nie boli tak, jak informacja o nieprzyjemnych komentarzach rzucanych przy kolegach czy bezgraniczne popieranie decyzji rodziców, kiedy są one krzywdzące dla drugiej połówki.
Gotowość do zaangażowania się w budowanie relacji
Angażowanie się w relację, podtrzymywanie w niej intymności i zadowolenia często zrzuca się na kobietę. Mężczyzna ma zdobyć jej serce, a potem ona powinna prowadzić dom i zapewniać mu opiekę. Tymczasem budowanie relacji zawsze jest obustronne. Nie chodzi tu jednak o częste wychodzenie na drogie randki, ale okazywanie wsparcia, czułości i nieunikanie rozmów o przyszłości. Jeśli ktoś nie chce być w związku na dłużej i traktować go na poważnie, powinien otwarcie o tym mówić.
Gotowość do zaangażowania się i przyznanie, że patrzy się na relację z perspektywy całego życia, bardzo pomaga w budowaniu jej.
Gotowość do pójścia na kompromis
Wbrew temu, co często można usłyszeć w internecie, związek nie służy tylko spełnianiu oczekiwań i potrzeb obu stron. Wspólne życie polega na chodzeniu na kompromisy i godzeniu się na rzeczy, na które nie ma się ochoty. Czasami będzie to zrezygnowanie z wyjścia ze znajomymi albo wyjazdu wakacyjnego w wymarzone miejsce, ale kompromisy mają też bardziej przyziemną formę. To wywiązywanie się ze swoich obowiązków domowych, nawet jeśli się ich nie lubi, odwiedzanie rodziców w weekendy, a nawet zajmowanie się dziećmi, kiedy nie ma się na to siły.Umiejętność mówienia, czego się potrzebuje
To kobiety częściej są kojarzone z emocjonalnym elementem związku, ale bzdurą byłoby stwierdzenie, że mężczyzna w ogóle nie powinien mówić o swoich emocjonalnych potrzebach.
Często wymówienie ich na głos pomaga drugiej stronie zrozumieć zachowanie partnera i dostosować się do niego. Nikt nie jest w stanie czytać w myślach swojej drugiej połówce. Mężczyźni, którzy otwarcie mówią o tym, czego potrzebują, zapewniają sobie szczęście i sprawiają, że w relacji nie pojawiają się napięcie, frustracja i niezadowolenie z jakości współdzielonego czasu.