Zakochani kobieta i mężczyzna podczas majówki na tle zachodzącego słońca. Kobieta trzyma kwiaty.
Canva

"Zakochałam się!" Te 5 cech zdradzi, czy stworzycie szczęśliwy związek

Budowanie szczęśliwego związku to dla wielu osób marzenie. Szukając dla siebie idealnego partnera lub partnerki, trzeba pamiętać, że rozwijanie relacji to ciągła praca, która wymaga odpowiedniego podejścia. Trwanie w szczęśliwym związku wymaga dostarczania drugiej osobie miłości, poczucia zrozumienia i upewniania jej, że dobrze wybrała, inwestując swój czas, energię i emocje.
Reklama

Empatia, zrozumienie i wyrozumiałość

Obecnie zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają problem z okazywaniem empatii i rozumienia, jednak dużo częściej to partnerki cierpią, kiedy nie mogą na nie liczyć. Partner nie może ignorować problemów swojej drugiej połówki. Chodzi tu nie tylko o dostrzeżenie ich i próbę wspólnego rozwiązania, ale także wyrozumiałość. Lepiej powstrzymać się od przykrych komentarzy, oceniania czy pouczających lekcji. Zamiast tego należy okazać wsparcie i wyrozumiałość. Wszyscy są ludźmi i każdy popełnia błędy, a traktowanie ich z empatią tylko wzmocni rozwijającą się relację romantyczną.

Lojalność na każdej płaszczyźnie

Lojalność w związku jest niezwykle ważna nie tylko dlatego, że zachowuje się właściwy poziom intymności w związku. Zdrada niszczy zaufanie, a jego odbudowanie często jest niemożliwe. Co ważne, lojalność nie dotyczy tylko kwestii łóżkowych i spotykania się z innymi kobietami.

Reklama

Równie ważne jest popieranie partnerki na przykład podczas rodzinnych kłótni czy w gronie znajomych. Nic nie boli tak, jak informacja o nieprzyjemnych komentarzach rzucanych przy kolegach czy bezgraniczne popieranie decyzji rodziców, kiedy są one krzywdzące dla drugiej połówki.

Gotowość do zaangażowania się w budowanie relacji

Angażowanie się w relację, podtrzymywanie w niej intymności i zadowolenia często zrzuca się na kobietę. Mężczyzna ma zdobyć jej serce, a potem ona powinna prowadzić dom i zapewniać mu opiekę. Tymczasem budowanie relacji zawsze jest obustronne. Nie chodzi tu jednak o częste wychodzenie na drogie randki, ale okazywanie wsparcia, czułości i nieunikanie rozmów o przyszłości. Jeśli ktoś nie chce być w związku na dłużej i traktować go na poważnie, powinien otwarcie o tym mówić.

Reklama

Gotowość do zaangażowania się i przyznanie, że patrzy się na relację z perspektywy całego życia, bardzo pomaga w budowaniu jej.

Gotowość do pójścia na kompromis

Wbrew temu, co często można usłyszeć w internecie, związek nie służy tylko spełnianiu oczekiwań i potrzeb obu stron. Wspólne życie polega na chodzeniu na kompromisy i godzeniu się na rzeczy, na które nie ma się ochoty. Czasami będzie to zrezygnowanie z wyjścia ze znajomymi albo wyjazdu wakacyjnego w wymarzone miejsce, ale kompromisy mają też bardziej przyziemną formę. To wywiązywanie się ze swoich obowiązków domowych, nawet jeśli się ich nie lubi, odwiedzanie rodziców w weekendy, a nawet zajmowanie się dziećmi, kiedy nie ma się na to siły.

Umiejętność mówienia, czego się potrzebuje

To kobiety częściej są kojarzone z emocjonalnym elementem związku, ale bzdurą byłoby stwierdzenie, że mężczyzna w ogóle nie powinien mówić o swoich emocjonalnych potrzebach.

Reklama

Często wymówienie ich na głos pomaga drugiej stronie zrozumieć zachowanie partnera i dostosować się do niego. Nikt nie jest w stanie czytać w myślach swojej drugiej połówce. Mężczyźni, którzy otwarcie mówią o tym, czego potrzebują, zapewniają sobie szczęście i sprawiają, że w relacji nie pojawiają się napięcie, frustracja i niezadowolenie z jakości współdzielonego czasu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama