Zakochana para
Canva.com

"Jestem z nim szczęśliwa, ale boję się, że go stracę...". Jak zadbać o związek na lata?

Większość osób zdecydowanie woli żyć w parze niż w pojedynkę. Gdy spotykamy kogoś wyjątkowego na początku bardzo dbamy o związek. Z czasem dopada nas rutyna, zdarza się więcej kłótni i nie wiadomo kiedy strony zaczynają się od siebie oddalać. Warto wprowadzić kilka nawyków, które sprawią, że wasz związek będzie szczęśliwy przez długie lata.
Reklama

Razem = najlepiej!

Spędzanie czasu razem Na każdym etapie związku warto spędzać czas razem. Należy jednak pamiętać, że znaczenie ma nie ilość ale jakość takiego czasu. Chodzi o to, by towarzyszyć sobie w różnych aktywnościach takich jak: remonty, praca w ogrodzie, wizyty u rodziny, uprawianie sportu. Jednocześnie należy dbać o to, by we wspólny czas nie wkradała się rutyna. Warto motywować siebie nawzajem do robienia nowych rzeczy. Można razem wyjechać na weekend w nowe miejsce, pójść na wystawę, zapisać się na nowe warsztaty hobbystyczne albo wspólnie wziąć udział w akcji charytatywnej.

Myśl dobrze o swoim partnerze

Zakochana para
Canva.com
Reklama

Czasami tak przyzwyczajamy się do swojej drugiej połówki, że przestajemy o niej myśleć na co dzień. Warto co jakiś czas przypomnieć sobie, za co kochamy swojego partnera, co nam w nim zaimponowało, co nas ujmuje. Docenianie zalet drugiej strony bardzo poprawia codzienne stosunki. Nie wstydź się okazywania uczuć To, że jesteśmy z mężem czy żoną od kilkudziesięciu lat nie oznacza, że możemy zapomnieć o okazywaniu uczuć. Na każdym etapie związku potrzebujemy ciepła i bliskości.

Wyznania miłości przecież nie nudzą się nigdy, warto więc powiedzieć „kocham Cię” żonie nawet po dwudziestu latach. Uczucia można też okazywać przez kwiaty, prezenty i inne niespodzianki. Potrzeby partnera zawsze stawiaj na pierwszym miejscu Wieloletni małżonkowie często zapominają o tym, by pomyśleć czego potrzebuje ich partner.

Reklama

Trzeba więc być czujnym dla siebie nawzajem. Zanim podejmiemy jakąś decyzję zastanówmy się, czy będzie ona dobra dla partnera. Być może nam się marzy teraz wyjazd ale partner ma gorszy czas, nie czuje się najlepiej czy zwyczajnie nie ma nastroju. Zawsze trzeba to brać pod uwagę. Podobnie jest w zwykłej codzienności. Gdy mąż wie, że żona danego dnia wróci bardzo późno zmęczona z pracy, powinien wysprzątać dom i przygotować kolację. Z pewnością będzie to da niej cenniejsze niż najdroższy prezent.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama