Jakie są przyczyny spadku libido?

"Mój chłopak woli przeglądać Instagrama, niż ze mną porozmawiać!". Social media mogą zniszczyć Twój związek...

Sieci społecznościowe wpłynęły na nasze życie na wiele sposobów — niektóre z nich są pozytywne a inne negatywne. Jesteśmy połączeni z większą liczbą ludzi i informowani szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki nim możemy wiedzieć, co dzieje się w życiu naszych znajomych i jak najszybciej dzielić się ważnymi chwilami. Należy jednak sobie zadać pytanie: co to zrobiło z relacjami intymnymi? Możliwe, że media społecznościowe niszczą Wasz związek i możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy...
Reklama

Sprawdzanie i kontrolowanie telefonu partnera jest szkodliwe

Nie ma wątpliwości, że media społecznościowe zabrały zdolność dostępu do informacji osobistych na zupełnie nowy poziom. Jednak czy robisz to w emocjonalnie zdrowy sposób? Czy sprawdzasz telefon swojego partnera, gdy pozostawia go bez opieki? Przeglądanie telefon partnera przy każdej okazji, nawet jeśli on lub ona pozwala, może doprowadzać do niepotrzebnych niedomówień, a także frustracji.

Uczucie frustracji z powodu postów lub interakcji w social mediach

Związek z zazdrosnym partnerem
Canva.com
Reklama

To może być frustrujące — odkrycie, że Twój partner nadal ma kontakt ze swoją ex za pośrednictwem mediów społecznościowych, nawet, jeśli tylko zostawia polubienia dodanych zdjęć. Pamiętaj, że twój partner może nie przywiązywać żadnego znaczenia do polubienia postów podczas codziennego przewijania aktualności. Dobrze jest wspomnieć o tym swojemu partnerowi, ale trzeba też zaakceptować reakcję.

Rozpocznij delikatnie rozmowę o tym, co czujesz się, gdy on lub ona ogląda zdjęcia byłego partnera. Jeśli Twój partner Cię szanuje, powinien być skłonny zaprzestać tego zachowania lub przynajmniej popracować wspólnie nad uspokojeniem Twoich obaw. Jeśli partner stwierdzi, że przesadzasz, zdenerwuje się i będzie wobec Ciebie uszczypliwy i arogancki - zastanów się, czy chcesz dalej tkwić w tej relacji.

Reklama

Jeśli w trakcie codziennej rozmowy Twój partner ciągle sprawdza powiadomienia w telefonie, to jak najszybciej wprowadźcie zasadę, że telefony są używane tylko w określonych porach dnia lub odkładane, gdy jesteście razem. Jeśli on lub ona jest całkowicie niezdolny do tego, można skonsultować się ze specjalistą zdrowia psychicznego na temat uzależnienia od mediów społecznościowych. Jeśli to konieczne, opuście media społecznościowe i cieszcie się sobą.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama