Ramen
Canva.com

Zdradzamy przepis na idealny ramen. Smakołyk z kuchni azjatyckiej

Ramen to japońskie danie, które składa się z makaronu w bulionie. Makaron jest zwykle robiony z pszenicy, jest cienki i prosty. Bulion jest zwykle robiony z wieprzowiny lub kurczaka i jest przyprawiany sosem sojowym, miso lub solą. Ramen jest zwykle podawany z różnymi dodatkami, takimi jak wieprzowina, kurczak, jajka, warzywa i wodorosty.
Reklama

Ramen – co to jest?

Ramen to japońskie danie, które składa się z makaronu w bulionie. Bulion może być zrobiony z mięsa, warzyw lub ryb i zazwyczaj jest doprawiony sosem sojowym, miso lub solą. Makaron ramen jest zwykle robiony z mąki pszennej, wody i soli. Są cienkie i proste, a gotuje się je we wrzącej wodzie przez krótki czas. Ramen jest popularnym daniem w Japonii i często podaje się go jako szybki posiłek lub przekąskę. Jest też popularny w innych krajach, a w Stanach Zjednoczonych stał się podstawą dla studentów i zapracowanych profesjonalistów. Makaron ramen jest dostępny w wielu różnych smakach i stylach, a do tego można do niego dodać różne rodzaje mięsa, warzyw i sosów.

Krótka historia ramenu

Ramen
Canva.com

Makaron ramen został po raz pierwszy wprowadzony do Japonii przez chińskich imigrantów pod koniec XIX wieku. W tamtym czasie makaron nazywano shina soba i uważano go za tani i łatwy posiłek dla ludzi z klasy robotniczej. Ramen stał się popularny w Japonii po II wojnie światowej, kiedy brakowało żywności i ludzie szukali sycących, tanich posiłków. Makaron ramen robi się z mąki pszennej, wody i soli. Zazwyczaj podaje się je w bulionie z kurczaka, wołowiny lub ryby, doprawionym sosem sojowym, miso lub innymi przyprawami.

Reklama

Do ramen można dodać różne rodzaje mięsa, warzyw i przypraw, np. wieprzowinę, kurczaka, jajka, wodorosty, grzyby i zieloną cebulkę.

Co dodaje się do ramenu?

Najbardziej popularnym rodzajem ramenu jest tonkotsu, który przyrządza się na bazie mięsa wieprzowego. Inne popularne rodzaje to shoyu, który robi się na bazie soi, i miso, który robi się na bazie miso. Ramen można podawać z wieloma różnymi dodatkami, takimi jak mięso, warzywa, jajka i wodorosty. Najpopularniejsze dodatki to chashu (plasterki wieprzowiny), negi (zielona cebulka) i tamago (jajko). Ramen może być przyrządzany z różnych rodzajów makaronu, takich jak cienki, gruby lub kręcony.

Reklama

Najpopularniejszym rodzajem makaronu jest chukamen, czyli cienki, prosty makaron.

Jak zrobić ramen?

Ramen to japońskie danie, które składa się z makaronu w zupie. Może być przyrządzane z różnych rodzajów makaronu, mięsa i warzyw. Ramen można zrobić na wiele sposobów, ale najpopularniejsze jest użycie zestawu do robienia ramenu. Zestawy te zawierają wszystko, co jest potrzebne do przygotowania pysznego dania ramen, łącznie z makaronem, zupą i dodatkami.

Reklama

Aby zrobić ramen, musisz najpierw ugotować makaron. Makaron można ugotować w garnku z wrzącą wodą lub w mikrofalówce. Kiedy makaron jest już ugotowany, można go dodać do zupy. Zupę można przyrządzić na różnych rodzajach bulionu, np. na kurczaku, wołowinie lub bulionie warzywnym. Po ugotowaniu bulionu można go doprawić różnymi przyprawami, np. sosem sojowym, miso lub pastą chili. Po doprawieniu zupy można dodać do niej makaron i dodatki. Typowe dodatki to mięso, np. kurczak lub wieprzowina, oraz warzywa, np. marchew, cebula i grzyby. Po dodaniu wszystkiego do zupy można ją podawać na gorąco.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama