Jak nie przytyć w Święta?
pixabay.com

Zdrowe święta Bożego Narodzenia? To możliwe!

Mimo iż tłusty karp, super słodki makowiec i pierogi z kapustą i grzybami smażone na masełku raczej nie kojarzą się ze zdrowymi potrawami, w rzeczywistości święta Bożego Narodzenia da się przygotować tak, by były one dobre i dla duszy, i dla ciała. Nadszedł czas na zmiany, które warto wprowadzić już od tego roku.
Reklama

Pyszne spotkania z bliskimi

Zdrowe święta Bożego Narodzenia tak jak i te „tradycyjne” pozwolą spotkać się z bliskimi, przyjąć i wręczyć prezenty oraz spędzić miło czas, ale za to nie doprowadzą do późniejszych wielodniowych bólów brzucha, przeciążenia i ogólnego przemęczenia, czyli stanów wynikających ze spożycia nadmiernej ilości małowartościowego jedzenia.

Nie zapomnij o ruchu i zdrowych przekąskach

Świąteczny stół
Canva.com

Święta warto zresztą potraktować nie jak okazję do najedzenia się za wszystkie czasy, a jak okoliczność sprzyjającą spotkaniom towarzyskim, oddawaniu się różnym rozrywkom, długim rozmowom do późnych godzin nocnych czy też klimatycznym spacerom po zaśnieżonych parkach.

Reklama

Jedzenie to przecież nie wszystko. Ono jest oczywiście dobrym dodatkiem do wspomnianych aktywności, ale właśnie tak należy je traktować - jako dodatek, a nie priorytet, bez którego święta nie mogłyby się udać. Co jednak zrobić, by te zdrowe święta Bożego Narodzenia stały się rzeczywistością?

Przede wszystkim warto postawić na aktywność fizyczną i robić sobie przerwy w uczcie, średnio co dwie godziny starając się wyjść na jakiś spacer albo nawet zabierając wszystkich na lodowisko bądź robiąc sobie wycieczki z dziećmi na sanki.

Reklama

W trakcie wigilii warto wybierać potrawy bardziej płynne i składające się z większej ilości warzyw, a unikać przede wszystkim wyrobów mącznych oraz słodyczy. Dobrymi i wartościowymi przekąskami są orzechy, nasiona, ziarna i suszone owoce. Co prawda produkty te mają w sobie dużo kalorii, ale znakomicie nasycają apetyt, a ponadto są źródłem cennych substancji odżywczych, które warto wprowadzić do organizmu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama