zakraplanie włosów olejkiem
canva.com

Zły cholesterol? Ten olejek może być lekarstwem!

Wiesiołek to roślina lecznicza, która może skutecznie wspierać nas w codziennej walce o zdrowie. Powstający z niej olej to cenny dodatek do diety, dzięki któremu możemy skuteczniej walczyć z licznymi przypadłościami. Czym jest olej z wiesiołka? W jaki sposób wpływa on na ogólny stan naszego zdrowia?
Reklama

Olej z wiesiołka to doskonałe źródło składników odżywczych, które są nam niezbędne do życia.

W oleju tym znajdziemy sporo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (w tym kwasy tłuszczowe omega-6) oraz fitosterole i solidną porcję białka. Olej z wiesiołka jest też doskonałym źródłem witamin (m.in. witaminy E) oraz minerałów (m.in. magnezu, cynku i selenu). Tak duża wartość odżywcza sprawia, że olej ten może skutecznie wspierać naturalną odporność organizmu i wspierać nas w walce ze zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu.

Olej ten wspiera detoks organizmu i sprawia, że oczyszczanie go ze szkodliwych toksyn staje się łatwiejsze, ma jednocześnie bardzo dobry wpływ na pracę układu krążenia. Olej z wiesiołka jest też ceniony przez osoby borykające się z reumatyzmem, gdyż – regularnie stosowany – wzmacnia tkankę łączną i wspiera proces jej regeneracji. Dla chorego oznacza to lepszą formę, a przede wszystkim – mniej bólu.

Reklama

Zdrowa dieta, w której pojawi się olej z wiesiołka, będzie miała dobry wpływ również na pracę układu nerwowego, co dla każdego z nas oznacza mniej problemów z pamięcią i koncentracją, a jednocześnie lepszą formę psychiczną.

Olejek z wiesiołka - naturalny kosmetyk

Olejek z wiesiołka bardzo dobrze sprawdza się też jako naturalny kosmetyk, którego moc docenią z pewnością wszystkie osoby walczące z trądzikiem. Warto go też stosować w przypadku łuszczycy – uciążliwej choroby dermatologicznej, w przypadku której wspieranie i nawadnianie skóry stają się kwestiami bardzo ważnymi.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama