Cebula pokrojona na desce, obok nóż. Cebula w całości i przekrojona na pół w tle.
Canva

Jak szybko pozbyć się bólu gardła bez antybiotyków?

Czasami nie trzeba być nawet szczególnie chorym, by zmagać się z bólem gardła. Ta przypadłość może wziąć się chociażby z dłuższego przebywania na dworze przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, zmuszających człowieka do ciągłego wdychania zimnego i przeszywającego krtań powietrza.
Reklama

Efekt jest taki, że już po godzinnym spacerze w zimnie ma się problemy z mówieniem i zaczyna się narzekać na chrypkę. A jak szybko wyleczyć ból gardła? Czy jest na to jakiś sposób, który nie zakładałby konieczności sięgania po antybiotyki lub inne silne środki farmakologiczne?

Jak wyleczyć ból gardła?

Pokrojona w plastry biała cebula
pexels.com

Takich sposobów jest nawet kilka, więc jeśli jeden z nich nie zadziała w prawidłowy sposób, nie należy się jeszcze poddawać, a należy przejść płynnie do zastosowania kolejnej metody i tak aż do osiągnięcia odpowiedniego skutku.

Reklama

Na ból gardła znakomicie działają różnego rodzaju płukanki. Najłatwiej przygotować je po prostu ze świeżych liści szałwii, którą wystarczy zaparzać przez dziesięć lub piętnaście minut pod przykryciem (można użyć gotowej herbatki ekspresowej albo jeszcze lepiej ususzonych liści), by następnie, oczywiście po wcześniejszym ostudzeniu wywaru, płukać roztworem jamę ustną średnio kilka razy dziennie. Metoda jest banalnie prosta, ale naprawdę działa. Szałwia ma właściwością łagodzące i przeciwbólowe, dlatego bardzo szybko przynosi choremu dużą ulgę.

Syrop z cebuli

Gdy w tekście poradnikowym pojawiają się pewne domowe sposoby na ból gardła, praktycznie zawsze jednym z nich jest syrop z cebuli. W Polsce uchodzi on za jeden z popularniejszych leczniczych specyfików, który może nie ma najprzyjemniejszego smaku i nie jest najmilszy w stosowaniu, ale jednak działa, a to powinno być najważniejsze.

Reklama

Ogólnie rzecz biorąc w okresie zimowym warto mieć przygotowaną większą ilość syropu z cebuli, by w razie potrzeby zawsze móc po niego sięgnąć. Zaleca się pić go mniej więcej cztery razy na dobę. Jednorazowa porcja syropu z cebuli to po prostu jedna pełna łyżka mikstury.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama