Poradnik pracownika: jak wykreować swój wizerunek w sieci

Poradnik pracownika: jak wykreować swój wizerunek w sieci

Kreowanie swojego wizerunku w sieci to w dzisiejszym świecie właściwie podstawa znalezienia dobrej pracy oraz niejako „poinformowania” pracodawcy o tym, że jesteśmy właśnie tą osobą, której on szuka.
Reklama
Większość menadżerów oraz rekruterów wnikliwie i szczegółowo szuka informacji o zgłaszających się kandydatach właśnie w Internecie.Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio kreować swój wizerunek kiedy aplikujemy na różne stanowiska. Jak można tego dokonać? I czego nie wolno robić?

Facebook i jego popularność – czy może pomóc w znalezieniu pracy?

Najważniejszym portalem społecznościowym jest obecnie Facebook. Wyparł on już dawno najbardziej niegdyś popularną w naszej rodzimej części sieci Naszą-klasę. Warto jest więc mieć konto na Facebooku, kiedy poszukujemy pracy. Mawia się nawet, że jeśli nie ma cię w sieci to znaczy, że nie istniejesz. Jest w tym trochę prawdy, zakładamy bowiem, że każdego da się w sieci odszukać i dowiedzieć się na jego temat jakichkolwiek informacji. Tak samo myślą rekruterzy, których zadaniem jest wydzielić wartych zatrudnienia przyszłych pracowników.
Reklama
Jeśli więc posiadamy na Facebooku swoje konto powinniśmy pamiętać o paru rzeczach: Zdjęcia Nie wrzucaj zdjęć mało profesjonalnych, z imprez, ukazujących Cię w jakimkolwiek złym świetle, mało interesujących dla przyszłego pracodawcy. Pokaż się raczej z innej strony – ustaw na zdjęcie profilowe ładnie skrojone zdjęcie portretowe lub całą sylwetkę, ale w naturalnej pozie oraz w niespecyficznym miejscu. Tablica Postaraj się umieścić na tablicy informacje z obszaru zainteresowań, które łączą się z Twoją przyszłą pracą. Dzięki temu rekruter zauważy, że naprawdę temat ten jest dla Ciebie interesujący i nie będziesz swojej pracy wykonywać machinalnie, lecz z pasją. Zainteresowania Facebook jest świetnym miejscem na rozszerzenie swojego typowego CV oraz dopisanie większej ilości swoich zainteresowań, pasji i ciekawych rzeczy, które wykonujemy na co dzień.
Reklama
Wyrzućmy z ulubionych wszelkie wulgarne strony lub zupełnie dodane tam dla zabawy, niewnoszące nic do kreowania naszego wizerunku. Umieśćmy tam jedynie rzeczy, które naprawdę opiszą naszą osobę – chodzi również o muzykę i filmy.

Rejestracja na innych portalach społeczenościowych

Chociaż Facebook jest gigantem jeśli chodzi o portale społecznościowe to z pewnością nie ma jednak monopolu. Ciekawą stroną w polskim Internecie jest Goldenline.pl. Jest to miejsce zrzeszające osoby skupione na kreowaniu swojego wizerunku na nowoczesnym i rozwijającym się rynku pracy. Goldenline pozwala również na poznanie osób z tego samego sektora zawodowego oraz pomaga w znalezieniu pracy. Możesz również zarejestrować się na portalu LinkedIn, który od 2012 roku ma swoją polską wersję. Jest on podobny do Facebooka, lecz specjalizuje się w kontaktach służbowo-biznesowych.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama