7 najpopularniejszych języków obcych – jaki z nich wybrać?
Udostępnij Google News
Kariera

7 najpopularniejszych języków obcych – jaki z nich wybrać?

Jedną z najbardziej liczących się umiejętności na rynku pracy jest znajomość języków obcych. Aby zacząć uczyć się języka obcego należy najpierw wybrać kierunek, w którym chciałybyśmy podążać – różne stanowiska wymagają różnej znajomości języków. Przedstawiamy jednak 7 najpopularniejszych języków używanych w dzisiejszym świecie, które pomogą otworzyć drzwi do niejednej kariery.

Języki te również są dostępne jako lektoraty w prawie wszystkich szkołach językowych. Ich popularność związana jest również z łatwością jaką można się ich nauczyć oraz dostępem do tej nauki i materiałów.

1. Język angielski

Jest to najbardziej popularny język obcy w świecie nowożytnim. Pełni on rolę, którą kiedyś pełniła łacina. Znajomość angielskiego jest więc niezwykle ważna, a ponieważ jest to język stosunkowo łatwy można nauczyć się go w każdym wieku. Jest drugim językiem aż 1420 milionów osób, a językiem ojczystym 328 milionów osób. Włada więc nim około 1700 milionów osób na świecie (dane te i późniejsze: Ethnologue).

2. Język chiński

Drugim najbardziej popularnym językiem na świecie jest język chiński. Włada nim jako językiem ojczystym aż 1213 milionów osób, a jako językiem drugim ponad 178 milionów osób. Niestety w Polsce nadal język chiński jest dość niszowy i niestety lektoraty z tego języka kosztują o wiele więcej niż na przykład z języka angielskiego.

3. Język arabski

Coraz większe znaczenie przypisuje się językowi arabskiemu, który w tej chwili pojawia się jako język do studiowania na wielu uczelniach polskich. Często uczy się go razem z językiem francuskim, który może być przydatny szczególnie na europejskim rynku pracy. Specjaliści w tym zakresie są wielce pożądani i poszukiwani. Językiem arabskim jako drugim mówi tylko 35 milionów osób na świecie.

4. Język hiszpański

Zaletą języka hiszpańskiego jest łatwość z jaką można się go nauczyć, zalicza się on bowiem do języków bardzo prostych. Również kursy tego języka są dość tanie i często spotykane, nie będzie więc problemu ze znalezieniem odpowiedniej szkoły językowej. Jest on piątym co do popularności językiem na świecie, bardzo przydatnym na europejskim i światowym rynku pracy.

5. Język francuski

Językiem francuskim posługuje się jako językiem drugim aż 250 milionów osób na świecie. Wywodzi się on z rodziny języków romańskich, jest jednak znacznie trudniejszy do nauczenia niż pochodzący z tej samej rodziny język hiszpański. W Polsce bardzo mało znany może być szczególnym atutem u osoby ubiegającej się o pracę.

6. Język niemiecki

Język niemiecki jest najbardziej popularnym drugim językiem nauczanym w naszym kraju. Na pierwszym miejscu stoi oczywiście angielski. Z tego powodu również jest to język warty do nauczenia, a jego znajomość podnosi kompetencje kandydata na rynku pracy.

7. Język rosyjski

W całej Europie najpopularniejszymi językami poza angielskim, które są nauczane w szkołach są francuski, hiszpański i właśnie język rosyjski. Jego znajomość może być więc przepustką do pracy w Europie poza granicami naszego kraju. Polakom również łatwiej się go nauczyć, przez co nie będzie to dla żadnej z nas dużym wyzwaniem.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie