Czego nie może zabraknąć w koszyczku wielkanocnym?
Udostępnij Google News
Bez kategorii

Czego nie może zabraknąć w koszyczku wielkanocnym?

Chleb

Za kilka dni Wielka Sobota, kiedy to będziemy święcić koszyczek z pokarmem. Podczas Świąt podzielimy się naszą święconką z najbliższymi. Jeśli chcesz, żeby Twój koszyczek był doskonały, już dziś zobacz, czego nie może w nim zabraknąć.

Chleb w religii chrześcijańskiej symbolizuje Ciało Chrystusa. Od starodawnych czasów jest gwarantem dobrobytu.

Sól

Symbolizuje oczyszczenie i prawdę. Włożona do koszyczka będzie miała moc odstraszającą zło. Jest także symbolem prostego życia. Do koszyczka ze święconką wkładamy sól w niewielkim pojemniczku, często specjalnie w tym celu zakupionym lub w woreczku.

Jajka

Inaczej pisanki. Miały one zapewnić zdrowie, siłę, powodzenie i szczęście w miłości. Skorupki dodawano do zboża i rozrzucano na pola, żeby dawały obfite plony. Dla chrześcijan są symbolem rodzącego się życia oraz nadziei na zmartwychwstanie. W koszyczku może znaleźć się zarówno jajko w skorupce, pomalowane, obklejone lub nie, jak i jajko obrane ze skorupki.

Chrzan

Symbolizuje siłę fizyczną, która powinna się utrzymać przez cały rok.

Baranek

Baranek od zawsze był symbolem pokornego serca i delikatności. W naszym koszyczku nie może zabraknąć baranka, który przystrojony jest w czerwoną chorągiewkę - symbol Chrystusa.

Ciasto

Jest symbolem umiejętności i doskonałości. Najchętniej święcimy małe babeczki drożdżowe.

Wędlina

Zazwyczaj w naszym koszyczku znajduje się kiełbasa. Ma ona symbolizować nam pełnię zdrowia i płodności dla nas i rodziny.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie