Dekorowanie sali weselnej – 4 najważniejsze kwestie

Dekorowanie sali weselnej – 4 najważniejsze kwestie

Chociaż wystrojem sali ślubnej często zajmuje się dekorator, lub sam dom ślubny, w którym urządzamy przyjęcie to warto znaleźć swoje własne pomysły i inspiracje na wygląd swojego wymarzonego ślubu. Swoje sugestie podpowiedzieć możemy osobie zajmującej się dekorowaniem sali, lub możemy zająć się tym osobiście – oczywiście korzystając z profesjonalnej pomocy wybranej osoby z domu weselnego.
Zobaczmy jakie trendy i stylizacje modne są podczas strojenia sali i o czym musimy pomyśleć jeśli planujemy jej wygląd:

1. Wybór kolorystyki

Warto najpierw wybrać samą kolorystykę, w której zachowane będą wszystkie elementy sali weselnej. Oczywiście dominujące kolory to biel, beż i wszystkie pastele. Jednak przełamującym kolorem elementów może być nasz ulubiony kolor: mocny chabrowy czy czerwony. W tym kolorze wybierzemy wszystkie dodatkowe elementy znajdujące się na wyposażeniu sali ślubnej. Wybór kolorystki według znanych dekoratorów powinien ograniczyć się do dwóch, maksymalnie trzech kolorów. Znanymi i dobrymi połączeniami są: niebieski ze złotym, złoty z bladym różowym, czerwony z beżowym.

2. Kwiaty

Kwiaty powinny być przede wszystkim świeże i żywe. Niedopuszczalne jest dekorowanie sali sztucznymi kwiatami. Powinny one pozostać w kolorze wybranym przez nas do udekorowania sali: w dwóch lub w jednym z nich. Jeśli chodzi o rodzaj kwiatów – możemy wybrać nasze ulubione. Dość często używa się róż czy piwonii, które przepięknie prezentują się w przypadku wiązanek ślubnych oraz małych bukiecików. Floryści weselni szczególnie polecają świeżość i stawianie na prawdziwość: otwarte wazony, w których widać wodę i zielone łodygi stały się teraz czymś oczekiwanym i swoistym symbolem dobrego smaku.

3. Dodatki

Bardzo ważną rzeczą są dodatki do całej sali i późniejszego wykorzystania. Bardzo dużą popularnością cieszą się girlandy, które składa się z żywych kwiatów uprzednio wybranych lub kolorowych, satynowych wstążek. Ozdobić można nimi sufit oraz wejścia do sali ślubnej i inne drzwi na sali. Często używanym w ostatnich latach dodatkiem są także chińskie lampiony, którymi z początku można udekorować salę, a później zebrać gości i wspólnie posłać je w niebo.

4. Dekoracja stołów

Niemal najważniejszą rzeczą w przypadku dekorowania sali ślubnej jest udekorowanie stołu i zadbanie o jego najlepszy wygląd. Ważny jest dobór zastawy i sztućców ale również sposób składania serwetek oraz ich wybór. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na obrusy, świece i kwiaty stojące na stołach. Popularne jest używanie zastaw wykwintnych oraz kryształowych półmisków lub kieliszków.
Udostępnij artykuł
Następny artykuł