Jak przygotować się do zmiany pracy?

Jak przygotować się do zmiany pracy?

Zmiana obecnej pracy może wynikać zarówno z naszej osobistej potrzeby lub przymusu: zwolnienia czy redukowania ilości etatów.
Reklama
Zarówno jeśli jest to nasz wybór, lub zostajemy przed takim faktem postawieni warto przygotować się do tego momentu w niezmienny sposób. Przedstawiamy kilka rad dla wszystkich przygotowujących się do zmiany pracy.

Aktualizacja CV

Warto zaktualizować swoje CV o poprzednie doświadczenia, zdobyte kursy oraz szkolenia, odbyte staże i zrealizowane projekty – wszystko czego udało nam się dokonać w czasie ostatniej pracy. CV pisane wcześniej z pewnością będzie już nieaktualne i warto zadbać o jego zmianę. Wykaż się kreatywnością, w tej chwili znaleźć można w sieci wiele stron oferujących przykłady graficzne CV, zwłaszcza jeśli masz chęć aplikować na stanowisko, które nie wymaga szablonowego podejścia do tematu.
Reklama

Zdobywaj nową wiedzę, poszerzaj swoje horyzonty

Przygotowując się do nowej pracy i nowego stanowiska postaraj się jak najbardziej uaktualnić posiadaną przez siebie wiedzę na temat swojej branży. Poczytaj wszystkie najnowsze odkrycia, wiadomości i zestawienia. Nadrób również zaległości książkowe, bądź „na czasie”. Zapoznaj się również z historią oraz działalnością firmy, do której chcesz aplikować.

Zobacz w czym się podszkolić

Przejrzyj oferty z branży, która Cię interesuje lub oferty firmy, w której chciałabyś pracować. Sprawdź dokładnie czego wymaga od Ciebie dany pracodawca: jakie cechy, jakie umiejętności należałoby spróbować poprawić aby dostać wymarzoną pracę? Może okazać się, że masz jeszcze czas na wykonanie jakiegoś szkolenia, zrobienie prawa jazdy czy „podrasowania” swojego CV w sposób odpowiadający pracodawcy.

Subskrypcja ofert pracy

Załóż sobie nowy, osobny adres e-mail. Rejestrując się na różnych portalach z ofertami o pracę zgłaszaj ten e-mail do subskrypcji ofert pracy z branży, która Cię interesuje. W ten sposób wystarczy, że codziennie zalogujesz się raz na skrzynkę pocztową i będziesz mieć wykaz wszystkich ofert pracy z interesującej się branży w jednym miejscu. Rejestracja na portalach tego typu jest też dobra z tego względu, że po kliknięciu w link odnoszący do oferty można od razu aplikować na dane stanowisko wysyłając swoje CV.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama