Jak poprawić pamięć i koncentrację?

Jak poprawić pamięć i koncentrację?

Reklama
  1. Postaraj się poświęcić więcej czasu na sen
Eksperci są zgodni - aby poprawić swoją pamięć, należy poświęcić więcej czasu na sen. W badaniu opublikowanym w pewnym zagranicznym czasopiśmie, naukowcy poprosili uczestników, żeby wykonali zadania sprawdzające ich pamięć, a następnie zażyli drzemki. Ludzie, którzy się zdrzemnęli,  pamiętali więcej z wykonywanych zdań, niż Ci, którzy nie zasnęli. Według naukowców powinniśmy spać od siedmiu do dziewięciu godzin dziennie – wliczając ewentualne drzemki.
  1. Zadbaj o aktywność fizyczną
Jazda na rowerze, pływanie, czy inny rodzaj aktywności, 20 do 30 minut dziennie...
Reklama
Według badaczy to wystarczy. Twierdzą, że aktywność fizyczna skutecznie wpływa na nasz mózg, a co za tym idzie – na pamięć. Przyspieszone tętno poprawia przepływ krwi do mózgu, a także zwiększa wydzielanie czynnika neurotroficznego, niezbędnego do pamięci długotrwałej.
  1. Zwróć uwagę na to, co jesz
Twój mózg nie może prawidłowo funkcjonować bez niezbędnych składników odżywczych i związków chemicznych. Borówki to na przykład najlepsze źródło przeciwutleniaczy wzmacniających mózg. Zaleca się również spożywanie zielonych warzyw, najlepiej tych liściastych. Długoterminowe badania wykazały, że ludzie, którzy jedzą duże ilości szpinaku, kapusty i innych zielonych warzyw liściastych, są mniej narażeni na osłabienie pamięci wraz z upływem lat. Powinno się także sięgać po różnego rodzaju orzechy i nasiona.
Reklama
Zawierają one korzystne tłuszcze, witaminy i minerały, które w dużej mierze wpływają na naszą pamięć. Składniki te skutecznie pobudzają pracę naszego mózgu. Specjaliści stwierdzili, że regularne spożywanie orzechów , w doskonały sposób poprawia zdolności umysłowe, jak i pozwala nam na większą mobilizację w codziennych działaniach. Dodatkowo, co jest bardzo istotne, jedząc orzechy, w łatwy sposób można uzupełnić niedobór żelaza, magnezu, wapnia oraz potasu. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama